Mały Borys potrzebuje pomocy! W niedzielę rusza jubileuszowy „Mikołajkowy Turniej Charytatywny”

0

Już poraz dziesiąty w najbliższą niedzielę (8.12) odbędzie się „Mikołajkowy Turniej Charytatywny”. Od godz. 9:00 w hali sportowej im. Zdzisława Zielonki w Grodkowie sportowcy rozegrają kilka spotkań. W ich trakcie stowarzyszenie „BE BETTER” przeprowadzi zbiórkę pieniędzy na leczenie małego Borysa. Natomiast w Piątek (6.12) przeprowadzona zostanie zbiórka w szkołach z terenu gminu Grodków.


Borys to siedmioletni chłopiec, który jak każdy jego rówieśnik chce się bawić. Przede wszystkim jednak marzy o tym, by chodzić jak koledzy. Chłopak od dwoch lat zmaga się z nowotworem rdzenia kręgowego. Nowotwór osłabia jego prawą część ciała, a w szczególności nogę. Obniżone napięcie mięśniowe prawej nogi powoduje, że ma ograniczoną kontrolę nad stopą i musi poruszać się w ortezie stopy oraz wspierać się na kulach. Borys znajduje się pod opieką onkologiczną w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Wspierane przez nas dzieci nie muszą spełniać żadnych wymogów. Zazwyczaj o tym, kogo będziemy wspierać, rozmawiam z kolegami z piłki nożnej, w którą amatorsko gramy w każdy wtorek. Żaden rodzic nigdy nie prosił o pomoc. To my wychodzimy z inicjatywą i pytamy o zgodę na zbiórkę. Jesteśmy zawsze otwarci na nowe pomysły. Jeśli jakieś osoby chcą i mają jakiś pomysł, by pomóc w akcji, proszone są o kontakt przez profil Be Better na Facebooku – powiedział Maciej Górski, koordynator całej akcji, prezes stowarzyszenia Be Better.

W dziesiątej edycji „Mikołajkowego Turnieju Charytatywnego” wezmą udział zespoły: Be Better (Grodków) – aktualny mistrz turnieju ANJ Ząbkowski (Grodków) – aktualny mistrz grodkowskiej ligi futsalu FC Major Chrobry (Grodków) JuvenTur (Wrocław) Szopa na narzędzia (Opole) – aktualny mistrz superpucharu opolskiej ligi Orlika Bintech CLARK (Olszanka) Piechowice Team (k/Szklarskiej Poręby) – wicemistrz Futsal Cup 2019 M&A Granit (Wójtowice).

Nie tylko sportowcy wspierają ten szczytny cel, gdyż turniej halowej piłki nożnej to tylko pewna cześć całej akcji. Za zgodą dyrektorów kwestujemy również w szkołach gminy Grodków i to właśnie uczniowie i ich rodzice są ważnymi elementami naszej akcji. Uważamy, że dzieci w wieku szkolnym powinny „uczyć się” wspierania osób w swojej społeczności, które tego potrzebują. Powinniśmy rozwijać w nich wrażliwość, której jest coraz mniej oraz pewnego rodzaju „odruch”. Pomagać jest naprawdę łatwo i można to robić na wiele sposobów. Ważne jest pewne podejście do sprawy, świadomość tego, że normalnym jest pomagać. Dotyczy to pomagania nie tylko dzieciom, ale również np. osobom starszym – dodaje Górski.

Dzięki wszystkim corocznym akcjom organizatorom udało się m. in. zakupić sprzęt rehabilitacyjny oraz wysłać dzieci na turnusy rehabilitacyjne. Wszystkich biorących udział cieszy to, że mogli pomóc. W imieniu organizatorów zachęcamy do uczestnictwa w Mikołajkowym Turnieju Charytatywnym i przekazania każdej, nawet najmniejszej kwoty na pomoc dla chłopca.