Nie marnuj żywności

0
fot. OPS w Grodkowie

Pod takim hasłem grodkowski Ośrodek Pomocy Społecznej zaproponował pomoc osobom starszym i samotnym. Nie jest wszak tajemnicą, jak wiele żywności się marnuje, ląduje na śmietnikach przy marketach, po przekroczeniu terminu ważności. W porozumieniu z Biedronką zaproponowano seniorom rozdawanie żywności, której termin ważności zbliżał się ku końcowi.

W Grodkowie jest sporo takich osób, potrzebujących pomocy albo po prostu zwykłej ludzkiej życzliwości. OPS nawiązał kontakt z Przewodniczącą Rady Seniorów, Janiną Podgórną, która przekazała sprawę Klubowi Seniora. Rozesłano informacje do członków klubu i działanie ruszyło. Co więcej, osobom powyżej 75 lat, które żyją samotnie i nie mogą wychodzić z domu, dostarczane są codziennie do domów ciepłe posiłki, zestawy obiadowe. Dla wielu z nich był to prawdziwy ratunek! Jedna z osób, do których trafiła pomoc powiedziała: W końcu i nami się ktoś zainteresował.

Pomoc kogoś, kto odbierze paczki żywnościowe z magazynu i dostarczy je tym osobom do domów jest nie do przecenienia! A któż lepiej zna nasze problemy, jeśli nie sąsiad, emeryt jak i my. Zatem sami seniorzy też nie czekają z założonymi rękami, kto tylko jest w stanie pomóc drugiemu, bierze się do roboty. Wychowani w innych czasach, też przecież niełatwych, dobrze wiemy, co znaczy taka życzliwość i wzajemna pomoc. Życzliwość ludzi żyjących obok nas i zmagających się z własnymi problemami, a mimo to widzących jeszcze problemy innych to najlepsze, co w tych trudnych dla wszystkich czasach możemy dać drugiemu człowiekowi.

L. Eliasz