Artur Kotara powalczy o reelekcję na stanowisku burmistrza Lewina Brzeskiego

0
Reklama
Materiał wyborczy KWW Krzysztofa Grabowieckiego
Materiał wyborczy KWW Krzysztofa Grabowieckiego
Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI

Po wczorajszym (24.01) spotkaniu z mieszkańcami, burmistrz Lewina Brzeskiego spotkał się dzisiaj na konferencji prasowej z przedstawicielami mediów. Tematem rozmów było podsumowanie zrealizowanych inwestycji w bieżącej kadencji, jednak padły również pytania o tegoroczne wybory samorządowe. Pytany przez dziennikarzy Artur Kotara potwierdził swój udział w walce o reelekcję.


  • „Mówiąc »podsumowanie kadencji burmistrza«, to tak naprawdę powinno się »nazywać podsumowanie kadencji w gminie Lewin Brzeski«, bo burmistrz kieruje jednostką, a to co się dzieje, to jest zasługa pracowników urzędu, rady miejskiej, szefów jednostek, sołtysów, rad sołeckich, stowarzyszeń, które działają na terenie gminy. Tym bardziej, że wiele działań było inicjowanych oddolnie” – powiedział na wstępie Artur Kotara.

Włodarz gminy odniósł się również do pozyskanych dofinansowań zewnętrznych oraz zrealizowanych inwestycji w mijającej kadencji.

  • „Najważniejsze zadanie inwestycyjne, to kwota 80 mln zł. Jest to duża wartość, bo w poprzedniej kadencji było to 30 mln zł, i już wtedy ta kwota wydawała nam się ogromna. Dzisiaj wiemy, że 80 mln zł dla gminy Lewin Brzeski, która ma budżet w roku bieżącym 76 mln zł, to naprawdę duża wartość, dzięki której zrealizowaliśmy wiele inwestycji” – wyjaśniał burmistrz Lewina Brzeskiego.  

Wśród wykonanych zadań znalazły się m.in.: kanalizacja w miejscowościach Przecza, Chróścina, Skorogoszcz oraz część Lewina Brzeskiego z odbudową dróg; remont kapitalny pięciu świetlic w Łosiowie, Skorogoszczy, Przeczy, Mikolinie oraz Nowej Wsi Małej; centrum przesiadkowe; budowa ścieżki rowerowej z Popielowa do Lewina Brzeskiego, a także budowa asfaltowych dojazdów do domów. To ostatnie zadanie polegało na budowie 150 odcinków dróg o łącznej długości ok. 20 km, dzięki którym 98% mieszkańców gminy ma zapewniony asfaltowy dojazd do swoich domów i mieszkań.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Materiał wyborczy KWW Krzysztofa Grabowieckiego
Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI
  • „Gmina, to nie tylko inwestycje. To są również wydarzenia społeczne, które odbywają się w bibliotece, w domu kultury, czy w plenerze, jak: spływy kajakowe, biegi uliczne, triathlon, a za chwilę szutry lewińskie. Są to wydarzenia, które realizujemy ze środków własnych, albo z programów zewnętrznych” – podsumował Artur Kotara.

Dzisiejsza konferencja prasowa stała się dla reporterów okazją, aby zapytać o zbliżające się wybory samorządowe. Pytanie o udział w nich początkowo wydawało się dla burmistrza kłopotliwe, ale ostatecznie potwierdził Artur Kotara potwierdził swój start z własnego komitetu.

  • „Nie ma jeszcze formalnego ogłoszenia wyborów samorządowych, istnieje tylko projekt rozporządzenia w tej sprawie, natomiast jeżeli wejdzie on w życie, to ja zgłoszę swoją kandydaturę i będę startował z własnego komitetu, bo uważam, że burmistrz powinien być dla wszystkich mieszkańców, niezależnie od upodobań politycznych i partyjnych” – skomentował Artur Kotara.
Reklama
Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KWW Krzysztofa Grabowieckiego