Donaldson wspomaga strażaków z Dobrzynia

0

W ramach współpracy firmy Donaldson w jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie brzeskim, w poniedziałkowe (25.01.2021) południe, druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzyniu (gm. Lubsza) przekazano sprzęt AGD – pralkę automatyczną Amica i detergenty.

– „Jestem niezwykle zadowolony, że możemy Wam pomóc chociaż w takim zakresie. W przyszłości będziemy starali się Was wspomagać dla dobra strażaków i mieszkańców Dobrzynia” – mówił dyrektor Donaldson Pan Leszek Strugała witając delegację druhów, na czele z prezesem OSP Dobrzyń Panem Aleksandrem Bednarskim i naczelnikiem Czesławem Stelmachem. Delegacji towarzyszył druh Dawid Stachera, pracownik firmy Donaldson.

Na ręce dyrektora Strugały druhowie przekazali podziękowanie z życzeniami owocnej współpracy i jak to wyrazili w dokumencie „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.

W trakcie uroczystości kierownik działu personalnego zakładu Pani Agnieszka Otorowska, wspólnie z administratorem działu Panią Anną Bilską, przybliżyła zebranym historię firmy, sylwetkę właściciela i formy współpracy z poszczególnymi jednostkami straży pożarnej w powiecie brzeskim. O historii jednostki OSP w Dobrzyniu, osiągnięciach i zasługach opowiadał naczelnik Czesław Stelmach, dokonując prezentacji sprzętu jaki jest w posiadaniu strażaków z Dobrzynia.

Donaldson to prężnie rozwijająca się firma, zbudowana w 2015 roku na terenie byłego radzieckiego lotniska w Skarbimierzu Osiedle. W fabryce produkowane są filtry powietrza i cieczy dla wiodących marek pojazdów drogowych jak i terenowych, w branży rolniczej, górniczej i transportowej. Produkuje łącznie ponad 600 tys. filtrów. Zakład zajmuje powierzchnię 42 tys. metrów kwadratowych, zatrudniając ponad 400 pracowników. Wraz z nowymi planami rozbudowy planuje zwiększenie zatrudnienia. Załoga jest w pełni zadowolona, bo zakład w dobie pandemii nie ma postojów produkcji.

Spółka Donaldson z siedzibą w Bloomington – Stany Zjednoczone, założona w 1915 r. przez Franka Donaldsona, jest światowym liderem w branży filtracyjnej. Na całym świecie Donaldson utrzymuje szeroką bazę produkcyjną i dystrybucyjną w postaci 46 zakładów produkcyjnych w wielu krajach oraz centrach dystrybucyjnych.

Pierwszą jednostką straży pożarnej, która uzyskała wsparcie od firmy Donaldson była OSP Mąkoszyce gm. Lubsza, której w 2017 roku przekazano sprzęt komputerowy i krótkofalówki. Miejscowi strażacy ze Skarbimierza wzbogacili się sprzętem komputerowym i niezwykle cennym urządzeniem jakim była kamera termowizyjna. Dyrekcja zakładu jeszcze w tym roku planuje przekazać dla OSP Lipki sprzęt w postaci dysków świetlnych i odzieży.

tekst i zdjęcia: Eugeniusz Szewczuk