„II Spotkanie po latach” w Borucicach

0

W sobotę (3. lipca), w Borucicach odbyło się spotkanie byłych i obecnych mieszkańców wsi. To już druga edycja wydarzenia, które z wielką sympatią jest odbierane przez lokalną społeczność.Spotkanie rozpoczęło się polową msza św. celebrowaną przez proboszcza Parafii Mąkoszyce ks. Mariusza Woskowicza. Udział w wydarzeniu wzięli przedstawiciele gminy Lubsza: wójt Bogusław Gąsiorowski, dyrektor GOK w Lubszy Sławomir Mordka wraz z pracownikami, zaproszeni strażacy OSP Lubsza i Rogalice oraz mieszkańcy byli i obecni.

  • „Spotkanie po latach to okazja do wspomnień, które chodź minione zawsze pozostają w pamięci. Trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia” – tymi słowami sołtys Borucic Zofia Sawka przywitała wszystkich obecnych gości.

    W organizację wydarzenia zaangażowała się Rada Sołecka, mieszkańcy oraz osoby wspierające niecodzienną inicjatywę. Spotkanie przebiegało w nastroju radości, wspomnień oraz zabawy przy muzyce i dobrym poczęstunku. Na najmłodszych czekały przygotowane atrakcje w postaci tzw. oprowadzanki konnej oraz dmuchanych placów zabaw. Uczestnicy w ramach podziękowania zostali obdarowani pamiątkowymi zdjęciami Borucic.