Od wtorku (01.08) Ośrodek Zdrowia w Przylesiu znów przyjmuje pacjentów

0

 

Od 1. sierpnia w Ośrodku Zdrowia w Przylesiu po przeprowadzonym remoncie prze Urząd Gminy Olszanka, uruchomiono nowe gabinety lekarskie. 4 dni w tygodniu pacjentów z Obórek i Przylesia przyjmować będą lekarze z NZOZ „MED-VITA” w Brzegu.


Wyremontowane gabinety lekarskie wyposażone są w nowoczesny sprzęt. Jak udało się nam ustalić pacjenci będą mogli skorzystać z porad m.in. lekarza rodzinnego, internisty, pediatry i neonatologa. Na chwilę obecną Ośrodek Zdrowia przyjmować będzie pacjentów 4 razy w tygodniu, tj. w poniedziałki w godz. 8:00-13:00, środy w godz. 12:00-18:00, czwartki w godz. 8:00-14:00 i piątki w godz. 8:00-15:00.

 

Dodatkowo, w każdym innym terminie, po wcześniejszej rejestracji telefonicznej, pacjenci mogą korzystać z porad w przychodni NZOZ „Med-Vita” s.c. w Brzegu, przy ul. Ofiar Katynia 51 (telefon do rejestracji: 77 416 32 15). Przychodnia w Brzegu czynna jest codziennie w godzinach 8:00-18:00.

 

W roku ubiegłym po problemach zdrowotnych poprzedniej pani doktor zmuszeni byliśmy by podjąć działania w celu ponownego uruchomienia ośrodka zdrowia. Ośrodek ten, tzn. przychodnia i gabinety lekarskie, wymagał gruntownego remontu, który przeprowadziliśmy w tym roku. Od wtorku 1. sierpnia uruchomione zostały gabinety, w których będzie przyjmował lekarz rodzinny, internista, pediatra, neonatolog. Oczywiście oferta ośrodka kierowana jest nie tylko do mieszkańców Przylesia i Obórek, ale też okolicznych miejscowości, np. Pępic, Młodoszowic, itd. Miejmy nadzieję – i ja w to głęboko wierzę – że to będzie obsługa na bardzo wysokim poziomie. Zresztą działalność tego ośrodka będzie prowadził NZOZ „Med-Vita” z Brzegu, który w okresie kiedy mieszkańcy Przylesia byli odcięci od opieki medycznej przyjmował pacjentów z tej miejscowości, w swojej brzeskiej siedzibie. Na dzień dzisiejszy w Przylesiu przyjmuje już lekarz – przekazała Aneta Rabczewska, Wójt Gminy Olszanka.

 

Ośrodek to nie tylko pomoc lekarska, ale także oferta diagnostyczna. Dla pacjentów w siedzibie przychodni działa także apteka.

 

– Ośrodek świadczy także usługi z oferty  diagnostycznej i profilaktycznej. Przychodnia wyposażona jest w nowy elektrokardiogram. Każdy będzie miał także możliwość oddania próbek do analiz medycznych. Oprócz tego, również w naszym ośrodku, funkcjonuje apteka, więc w zasadzie zaraz po wyjściu z gabinetu, będzie możliwość zakupu leków. Dodatkowo funkcjonuje tam także gabinet dentystyczny – dodała Wójt Gminy Olszanka Aneta Rabczewska.