„ Eko” Zajączek w Obórkach

0

Dnia 27.04.2019r. Sołtys wsi Obórki w gminie Olszanka, zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy. Szukanie zajączka, połączone zostało ze sprzątaniem śmieci na terenie Sołectwa.


Mieszkańcy wsi serdecznie przyjmowali ekipę w żółtych kamizelkach.Poczęstunek, małe prezenciki pozostaną w pamięci dzieci. Zakończenie akcji ekologicznej miało miejsce na placu zabaw.

Pani Sołtys zadbała o grilla dla dzieci, które przygotowała starsza młodzież. Rodzice poruszeni aktywnością pociech postanowili dołączyć do akcji: remontując ławki, wykosili plac zabaw i zieloną siłownię.

Z pomocą przyszła również jedna z babć, która zasadziła kwiatki, oraz wyplewiła skalniak.Kolejna zabawa i ekologiczna akcja zakończyła się powodzeniem. Na końcu każdy delektował się chwilą siedząc na nowo wyremontowanych ławkach , świeżo wykoszonym placu przez Panów i zadbanym skalniaku.

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Sołtys za zorganizowanie atrakcyjnego i  miłego popołudnia dla naszych dzieci. Dziękujemy Panom za poświęcony czas i zaangażowanie przy pracach remontowych.

 Opracowała -Aleksandra Szyszka