Młodzi artyści z GBP Skarbimierz na festiwalu w Dreźnie

0

Artyści z Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu realizują każdego roku wyjątkowe spektakle teatralne, występy estradowe, etiudy i pokazy. Swoje umiejętności zaprezentowali tym razem na międzynarodowym festiwalu w niemieckim Dreźnie.


9. listopada grupa teatralna Maski wraz z instruktorami Gminnej Biblioteki Publicznej – Aleksandrą Stempniak i Justyną Mencel wyjechała na Międzynarodowy Festiwal Pantomimy – 34. Internationales Pantomime Theaterfestival. To duże wydarzenie poświęcone scenicznej formie pantomimy czyli rodzajowi przedstawień scenicznych, w których aktorzy-tancerze nie używają słów, a jedynie ruchu i gestów do wyrażania emocji, uczuć, treści fabuły. Uczestnictwo w festiwalu z pewnością poszerzyło wiedzę i umiejętności młodych artystów ze Skarbimierza.

Trzydniowy pobyt w Dreźnie (Niemcy) owocował w warsztaty i oglądanie różnorodnych spektakli. Była to także okazja do tego, by poznać i spotkać się z innymi kulturami i przedstawicielami różnych nurtów, narodowości, których w Dreźnie było całe mnóstwo. Szczególnym wyróżnieniem dla Sandry Milewskiej i Aleksandry Stempniak był udział na Gali rozpoczynającej Festiwal. Tam reprezentantki GBP Skarbimierz zaprezentowały wcześniej przygotowaną etiudę.

To był niezapomniany czas dla młodych artystów, obfity w naukę i wiele radości. Jak podkreślali przedstawiciele GBP – wszyscy mają nadzieję, że nie był to ostatni raz, kiedy adepci sztuki GBP mogli uczestniczyć w tego typu festiwalu.