Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Gminnym Zespole Szkół w Skarbimierzu-Osiedlu

0
fot. GZS w Skarbimierzu-Osiedlu
Reklama
Reklama

Uczniowie i przedszkolaki z gminy Skarbimierz już po raz kolejny włączyli się w różne inicjatywy w związku ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu.


  • „W każdej klasie zostały przeprowadzone lekcje wychowawcze na temat autyzmu, dzięki którym mogliśmy poznać zachowania, emocje i potrzeby osób ze spektrum. W całej szkole rozwieszone zostały gazetki pt.: „Autyzm – wiem, rozumiem, pomagam”, przygotowano ulotki na powyższy temat. Z kolei w piątek 31 marca w ramach akcji „Świecimy na Niebiesko”  uczniowie wraz z nauczycielami wyrazili swoją solidarność z osobami z autyzmem i ubrali się na niebiesko. Były również niebeskie motyle oraz balony, które sprawiły dzieciom wiele radości” – informują nauczyciele z GZS w Skarbimierzu-Osiedlu.
  • „31 marca w Gminnym Przedszkolu Publicznym w Skarbimierzu – Osiedle obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, którego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat autyzmu i problemów osób zmagających się z nim. W akcie solidarności z osobami cierpiącymi na to zaburzenie, wszystkie dzieci, nauczyciele i pracownicy przedszkola „zaświecili się” na niebiesko. Cała społeczność przedszkolna przemaszerowała ulicami Skarbimierza – Osiedle niosąc niebieskie balony, które symbolizowały jedność, zrozumienie i akceptację osób ze spektrum autyzmu” – czytamy w komunikacie nauczycieli wychowania przedszkolnego.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama