Dzień dziecka w Gminie Skarbimierz

0

W Gminie Skarbimierz, z okazji święta dzieci zrealizowano imprezy w Żłobiźnie, Kopaniu, Prędocinie, Pawłowie, Pępicach i Skarbimierzu. Jak podkreślają organizatorzy, w dzień dziecka najważniejszy jest uśmiech i szczęście naszych milusińskich.


Dla wszystkich dorosłych radość dzieci jest ponad wszystko. W Gminie Skarbimierz, tradycyjnie wokół daty Dnia Dziecka, Rady Sołeckie poszczególnych miejscowości i Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu zrealizowała cykl imprez skierowanych głównie do dzieci i młodzieży. Pierwsze, największe wydarzenia odbyły się w ostatni majowy weekend. Wówczas dzieci bawiły się w Łukowicach Brzeskich przy Święcie Strażaka i w ramach „Dnia Dziecka na sportowo” w Skarbimierzu – Osiedle.

Kolejna zaplanowana impreza odbyła się 1. czerwca 2017r. w Żłobiźnie. Tego dnia Stowarzyszenie „Wilijki” ze Żłobizny wraz z GBP Skarbimierz zorganizowało dla dzieci szereg atrakcji rekreacyjnych na tamtejszym boisku sportowym. Nie zabrakło dmuchanych zjeżdżalni, a także ciekawych konkursów z nagrodami i rozgrywek sportowych. Rozegrano arcyciekawy mecz piłkarski – chłopcy kontra dziewczynki. Nie zabrakło także przeciągania liny, malowania buziek oraz poczęstunku, w tym: grillowanych kiełbasek, soczków, lodów. Oprócz członków stowarzyszenia „Wilijki”, z Joanną Janochą na czele, w realizacji imprezy pomagali także działacze i sportowcy w miejscowego klubu piłkarskiego.

2. czerwca 2017 r. Dzień Dziecka świętowano w Kopaniu. Sołtys Zbigniew Sawula wraz z Radą Sołecką i mieszkańcami wsi przygotowali dla dzieci wiele atrakcji. Co ciekawe, dzieci w Kopaniu mogły spróbować jazdy na prawdziwych konikach! Druhowie z OSP Zwanowice przygotowali zaś symulację akcji gaszenia pożaru, która z jednej strony była pokazem ich imponujących umiejętności, a z drugiej dobrą lekcją z zakresu bezpieczeństwa ppoż. W Kopaniu również przygotowano poczęstunek – spragnieni mogli liczyć na chłodne napoje, a impreza zakończyła się wspólnym ogniskiem z kiełbaskami.

Kolejna impreza odbyła się w sobotę 3. czerwca 2017r. w Prędocinie. Był to Festyn na Zielone Świątki, w ramach którego nie zabrakło różnych atrakcji dla dzieci, przygotowanych przez sołtysa Piotra Wysockiego, Rady Sołeckiej oraz GBP Skarbimierz. Nie zabrakło ulubionych przez dzieci dmuchanych zjeżdżalni. Na scenie prezentowali się zaś najmłodsi adepci zespołów artystycznych GBP Skarbimierz – w tym z grupy Minimki i Princeski. Owacjom nie było końca. Justyna Mencel, instruktor tańca GBP, która opracowała występ młodych artystów, poprowadziła także liczne animacje i wspólne tańce dla najmłodszych. Było malowanie buziek, wata cukrowa, popcorn, lody i soczki. Festyn zakończyła zabawa pod chmurką.

Obchodów dnia dziecka nie zabrakło także w Pawłowie. Impreza odbyła się 4. czerwca 2017r. na placu przy tamtejszym Domu Ludowym. W programie wydarzenia, opracowanym przez GBP Skarbimierz, Radę Sołecką i sołtysa Pawłowa Ryszarda Kwaśnicę, nie zabrakło dmuchanych zjeżdżalni i mnóstwa zabaw i konkursów dla dzieci. Wspólne animacje poprowadzili niezastąpieni animatorzy z Seledynka. Na milusińskich czekały liczne nagrody i słodki poczęstunek.

4. czerwca także, młodzi mieszkańcy Pępic i Skarbimierza, z okazji swojego święta, wybrali się na wycieczki – do wrocławskiego Aquaparku i Parku trampolin. Wspólnej zabawie nie było końca.
W imieniu GBP Skarbimierz zapraszamy do udziału w kolejnych imprezach, które odbędą się na terenie Gminy. Program znaleźć można na stronie