Policjanci zlikwidowali plantację konopi. 5 osób usłyszało zarzuty

0

Funkcjonariusze zatrzymali 5 osób podejrzewanych o przestępczość narkotykową. Wszyscy są mieszkańcami powiatu brzeskiego. W tej sprawie śledczy zabezpieczyli blisko 300 gramów marihuany i 40 krzewów konopi.


– Zatrzymani mają od 19 do 39 lat. Usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania i uprawy znacznej ilości środków odurzających. Za takie przestępstwa ustawa przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Policjanci z Lewina Brzeskiego podejrzewali, że czterech mężczyzn i kobieta mogą mieć związek z przestępczością narkotykową. Grupa miała posiadać i uprawiać konopie indyjskie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił ustalić, gdzie podejrzewane osoby przechowywały narkotyki.

– Podczas przeszukania w 3 mieszkaniach policjanci znaleźli susz roślinny. Badanie narkotesterem pokazało, że jest to marihuana. Cześć narkotyków suszyła się w pokoju na półkach, pozostała była schowana na strychu. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 300 gramów tego narkotyku. Dodatkowo śledczy zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich. Znajdowała się ona kilka kilometrów za miastem. Tam kryminalni zabezpieczyli blisko 40 krzewów – wyjaśnia oficer prasowy KPP w Brzegu.