Kronika 112 – Ukradli kilkaset kilogramów kawy, alkohol, papierosy i … wannę

0

W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu brzeskiego doszło do kilku włamań i kradzieży. Policyjny notatnik tylko potwierdza, że złodzieje kradną co popadnie: rowery, kawę, urządzenia grzewcze, sprzęt AGD, alkohol, papierosy, a nawet wannę. Łączna wartość skradzionych przedmiotów wyniosła ponad 26 000 złotych. Na drogach regionu nie zabrakło także pijanych kierowców. Rekordzista miał 2,5 promila alkoholu.


UKRADŁ „GÓRALA”
16 maja br. w Brzegu przy ul. Kamiennej, sprawca wykorzystując brak osób postronnych skradł z jednej z posesji rower górski. Pokrzywdzony straty oszacował na kwotę 1 tys. zł.

ZŁODZIEJ BARISTA
18 maja br. w Wierzbniku, sprawca wykorzystując nieobecność właścicieli i brak osób postronnych oraz godziny wieczorowo nocne, włamał się do jednego z samochodów, z którego skradł kilkaset kg kawy. Pokrzywdzony straty spowodowane tym zdarzeniem wycenił na kwotę 20 tys. zł.

KTO ICH TAK URZĄDZIŁ?
19 maja br. w Przeczy, sprawca włamał się do jednego z domów, z którego skradł piecyk ozdobny, wkłady kominkowe, wannę, pralkę i lodówkę. Straty oszacowano na kwotę 5 tys. zł.

SKOK NA SKLEP
19 maja br. w Szydłowicach, sprawca wykorzystując brak osób postronnych i godziny nocne włamał się do jednego ze sklepów, z którego skradł alkohol oraz pieniądze. Wartość skradzionego towaru wyceniono na 400 zł.

NA PODWÓJNYM GAZIE
Od 14.05. do 20.05.2018 r. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Brzegu i Komisariatów w Lewinie Brzeskim i Grodkowie, zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących pojazdami. Rekordzistą okazał się 31 – letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, który wsiadł za kierownicę mając w 2,5 promila alkoholu wydychanym powietrzu.

Przypomnijmy, że kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości alkoholowej jest przestępstwem. Za taki czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, utrata prawa jazdy i grzywna.