Policjanci zakończyli akcję „Znicz 2018″

0

W ciągu ostatnich kilku dni, brzescy funkcjonariusze odnotowali 1 wypadek drogowy i 13 niegroźnych kolizji. Zatrzymali także 4 nietrzeźwych kierowców (powyżej 0,5 promila) i jednego w stanie wskazującym na spożycie alkoholu (do 0,5 promila). Za przekroczenie prędkości prawo jazdy straciło 3 piratów drogowych.


– Policjanci zakończyli akcję „Znicz 2018″, która w tym roku trwała 5 dni. Działania rozpoczęły się w czwartek 31 października. Brzescy policjanci byli wspierani przez kolegów z Oddziałów Prewencji KWP w Opolu i funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Brzegu. W tym czasie mundurowi przebadali blisko 1000 kierowców na zawartość alkoholu w organizmie. Oprócz jednego wypadku i 13 kolizji na drogach w regionie, funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 3 piratom drogowym. Wszyscy w terenie zabudowanym poruszali się z prędkością ponad 100 km/h – mówi mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Wzmożone działania na drogach co prawda zostały zakończone, jednak mundurowi apelują o ostrożność i rozsądek za kierownicą. Pamiętajmy, że zbyt wielu „spóźnionych” kierowców nie dojechało do celu!