Policjanci podsumowali świąteczny weekend na drogach w regionie

0
fot. archiwum

Od piątku do środy (21 – 26 grudnia), na drogach powiatu brzeskiego doszło do jednego wypadku i siedmiu kolizji, w których nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Dodatkowo policjanci zatrzymali w tym czasie dwóch nietrzeźwych kierowców. Zestawiając te statystyki z poprzednimi latami można powiedzieć, że świąteczny weekend na drogach był spokojny.


– W tym roku wzmożone działania policjantów rozpoczęły się już 21 grudnia. Podczas świątecznego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących przez powiat brzeski czuwali policjanci ruchu drogowego oraz prewencji. Funkcjonariusze częściej niż zazwyczaj kontrolowali kierowców. Oprócz stanu trzeźwości sprawdzali również prędkość oraz czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa i przewożą dzieci w fotelikach – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Mundurowi przeprowadzili  450 kontroli trzeźwości. Okazało się, że dwóch kierowców wsiadło za kierownicę swoich pojazdów z promilami w organizmie. Także dwóch właścicieli jednośladów poruszało się pod wpływem alkoholu. Nie brakowało również kierowców, którzy wpadali za zbyt szybką jazdę. Jeden z nich stracił swoje uprawnienia za przekroczenie dozwolonej prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.