Brzeg: Prawie kilogram narkotyków woził na tylnym fotelu swojego mercedesa

0
fot. KPP w Brzegu

Kryminalni z Brzegu zabezpieczyli 640 gramów marihuany i 300 gramów amfetaminy. Narkotyki ujawnili w mercedesie 29-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna przyznał się do zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających i decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu na dwa miesiące.


– Do tego zatrzymania doszło kilka dni temu na jednej z ulic w centrum Brzegu. Wówczas policjanci służby kryminalnej zauważyli mężczyznę, którego podejrzewali o związek z przestępczością narkotykową. 29-latek ze swojego mercedesa wyjmował kilka foliowych woreczków, co dodatkowo wzbudziło podejrzenia policjantów – mówi asp. sztab. Bogusław Dąbkowski z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

– Podejrzewany wydał śledczym zakazane substancje. Wszystko znajdowało się na tylnej kanapie samochodu. Policjanci zabezpieczyli 9 strunowych woreczków z suszem roślinnym i pudełko z białą substancją. Po zważeniu i przeprowadzeniu badania na narkotesterze okazało się, że ujawnione środki to 640 gramów marihuany oraz blisko 300 gramów amfetaminy – wyjaśnia Bogusław Dąbkowski.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, 29-latkowi grodzi kara do 10 lat więzienia.