32-latek z Brzegu ukrywał amfetaminę i marihuanę w słoikach

0
fot. KPP w Brzegu

Policjanci z brzeskiej komendy znaleźli w mieszkaniu 32-latka ponad 220 gramów narkotyków. Mężczyzna był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.


– Kryminalni z Brzegu podejrzewali 32-letniego mieszkańca miasta o związek z przestępczością narkotykową. Kilka dni temu postanowili sprawdzić swoje przypuszczenia i zapukali do mieszkania podejrzewanego. Na widok policjantów zaczął się denerwować. Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie i w kuchni ujawnili podejrzane substancje. Biały proszek i zielony susz były schowane w słoikach. Badanie na narkotesterze pokazało, że znalezione środki to ponad 130 gramów amfetaminy i blisko 90 gramów marihuany – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Oprócz narkotyków śledczy zabezpieczyli ponad 1 000 złotych i telefon komórkowy. Sprawdzenie w systemie pokazało, że to nie jedyne przewinienia mężczyzny. Był on też poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa. 32-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, do którego się przyznał.