Odpowie za kradzież zabytkowego roweru i kame

0

Kradzież kamer przemysłowych i zabytkowego roweru. Takie zarzuty śledczy z Brzegu przedstawili zatrzymanemu 26-latkowi. Mężczyzna nagrał się na jedną z skradzionych później kamer. 

Policjanci ustalili, że spowodował straty sięgające ponad 3 500 złotych. Funkcjonariusze odzyskali zabytkowy rower i oddali go właścicielowi.
Na początku maja policjanci z brzeskiej komendy przyjęli zawiadomienie o kradzieży zabytkowego roweru. Śledczy ustalili, że wartość skradzionego sprzed zakładu fotograficznego roweru to około 2 000 złotych. Pracujący nad sprawą policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy, na podstawie którego wytypowali i zatrzymali podejrzewanego w tej sprawie 26-latka. Z policyjnych ustaleń wynika, że mieszkaniec Brzegu jadąc na swoim rowerze zauważył stojący przez zakładem fotograficznym zabytkowy rower, który służył fotografowi jako dekoracja. Mężczyzna porzucił rower na którym przyjechał, a do domu wrócił już na skradzionym, zabytkowym jednośladzie. Po zatrzymaniu 26-latka policjanci odzyskali skradziony rower i oddali go właścicielowi.
Śledczy podejrzewają mężczyznę również o inne przestępstwa. Funkcjonariusze ustalili, że mógł mieć związek z kradzieżą dwóch, wartych około 1 500 złotych kamer przemysłowych. Jedna z później skradzionych kamer nagrała 26-latka. Zatrzymanemu grozi teraz do 5 lat więzienia. 

źródło: KPP Brzeg