Premiera kolejnego spektaklu BCK. Tym razem poznamy język i problemy młodzieży.

0

Slang, anglicyzmy, niezrozumiałe skróty – to tylko niektóre środki językowe i sposoby, którymi porozumiewają się młodzi ludzie. Ich sposób komunikowania się ze sobą i nurtujące problemy będą tematem najnowszego spektaklu Brzeskiego Centrum Kultury.


„” to tytuł najnowszego widowiska w reżyserii Pauliny Rutowicz. Spektakl premierowo zaprezentowany zostanie w sobotę i niedzielę, 12. i 13. maja o godz. 17:00 na Dużej Scenie Brzeskiego Centrum Kultury.
Tym razem, znana brzeżanom – miłośnikom teatru, autorka spektaklu, poprzez warsztatową pracę z młodzieżą z sekcji tanecznych BCK, zaprezentuje widzom widowisko opowiadające o dojrzewaniu oraz wyzwaniach z jakimi współcześnie mierzy się każdy wchodzący w dojrzałe życie człowiek. Adepci sztuki scenicznej poruszą tematy dla nich ważne – podporządkowanie, wykluczenie, pogoń za pieniądzem, sztukę budowania relacji. To tylko niektóre z treści, z którymi zmierzą się młodzi artyści i które zaprezentują widowni. Jedno jest pewne – młodzież głośno pokaże, wytańczy i opowie o swoich problemach, doświadczeniach, obawach i nadziejach.
Spektakl, jak tytułowy „słownik”, podzielono na rozdziały. Każdy z nich będzie przedstawiał kolejne treści i będzie pretekstem do rozmów. Sceny i choreografie, które zobaczymy w przedstawieniu są wynikiem inspiracji kolejnymi tematami. Jeśli pozostaniemy przy tytułowym „słowniku” to z pewnością nowy spektakl BCK będzie wyjątkową encyklopedią wiedzy o młodych ludziach – encyklopedią skierowaną zarówno do ich rówieśników, jak i rodziców poszukujących zrozumienia niektórych sytuacji czy zachowań swoich pociech.
Widowisko z pewnością dostarczy widzom wielu wrażeń – duchowych, artystycznych. Na scenie oglądać będzie można młodzieżowe sekcje taneczne BCK.
Dla przypomnienia, premiera „Słownika wyrazów osobników młodocianych” odbędzie się już w sobotę i niedzielę (12-13.05) o godzinie 17:00 na Dużej Scenie BCK. Bilety w cenie 7 zł dostępne są w Punkcie Informacji Turystycznej (Rynek-Ratusz). Wystawienia popremierowe zaplanowano także na czerwiec. W imieniu twórców i organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.bck-brzeg.pl.