Koncert mikołajkowy w Brzeskiej Scenie

1

Klub „Brzeska Scena” zaprasza na koncert zespołu Bongostan, który odbędzie się 6 grudnia o godz. 20.00, bilety: 10 zł w przedsprzedaży i 15 zł w dniu koncertu.


 

Początki zespołu Bongostan sięgają grudnia 2009 roku. Wówczas to, w Opolu, mają miejsce pierwsze próby. Założycielem grupy jest Paweł Kinder, który swoimi pomysłami nadaje kierunek rozwoju projektu muzycznego. Pięć miesięcy później, machina zespołowa nabiera rozpędu, do składu dochodzą nowe twarze, w tym: Krzysztof Ogiela, Kamil Majeski i Wojciech Zalewski, pojawia się również nazwa Bongostan.

W Lipcu 2010 roku mają miejsce pierwsze próby sił ze sceną koncertową. Dwa miesiące później do zespołu dołącza Bartek Drozd. Skład nabiera klarownej formy, co skutkuje zagraniem 40 koncertów w niespełna cztery miesiące. Podczas licznych wyjazdów Bongostan postanawia nagrać debiutancki album. Prace nad nim ruszają na początku 2011 roku. W marcu tego samego roku mają miejsce dwa przełomowe momenty. Bongostan startuje na Zimowej Giełdzie Piosenki w Opolu i zostaje uhonorowany możliwością występu na Piastonaliach 2011 oraz zagraniem utworu „Nie muszę musieć”, na jednej scenie wraz z Wojciechem Waglewskim (Voo Voo). Ponadto, w studio dochodzi do spotkania Kingi Berkowicz z Pawłem, który zaprasza ją do współpracy przy nagraniu chórków na albumie. Bongostan zafascynowany jej głosem proponuje stałą współprace. Pierwszy koncert w nowej odsłonie zespół gra w studio Radia Opole. Nie próżnując Bongostan kończy prace nad debiutanckim albumem i w styczniu 2012 roku, nakładem wytwórni Lion Stage, wychodzi krążek „Rasta Kasta”, który zasila szeregi płyt długogrających.

Rok 2012 obfituje w znaczną ilość występów scenicznych na rozmaitych festiwalach i innych eventach. Bongostan pojawia się m.in. na: Reggae Land w Płocku, Reggae na Piaskach w Ostrowie Wlk, Najcieplejszym Miejscu Na Ziemi w Wodzisławiu Śl. i Reggae Nad Wartą w Gorzowie Wlk.

W 2013 roku zapada decyzja o zmianach personalno-instrumentalnych. Po długiej współpracy, z zespołem żegna się Krzysztof Dyga (saksofon) i kilka osób wspierających sekcję dętą. Nową twarzą w zespole jest drugi klawiszowiec Tomek Bartoszewski, gitarzysta Jacek Halaba i nowy basista Paweł Mrocheń. Bongostan pracuje nad nowym materiałem i pojawia się na festiwalach Slot Art Festiwal w Lubiążu i Ostróda Reggae Festiwal.

2014 rok to przede wszystkim dalsza praca nad drugim albumem. Do współpracy zespół postanowił zaprosić gości specjalnych, m.in. Darka Maleo Malejonka. Płyta „State Of Bliss” pojawia się ostatecznie na rynku 4 października i zostaje ciepło przyjęta przez fanów.

Koncert mikołajkowy w Brzeskiej Scenie