Konkurs na esej – do wygrania nagrody finansowe

0
Reklama

Znasz interesujące przykłady współpracy społeczności lokalnej, samorządu i organizacji pozarządowych? Interesuje Cię jak budować wspólne dobro w Twojej miejscowości? Masz pomysł jak ulepszyć dialog obywatelski? Weź udział w konkursie na esej, utwór – wypowiedź na temat dialogu obywatelskiego oraz współpracy samorządu i organizacji pozarządowych. Laureaci 3 pierwszych miejsc otrzymają w nagrodę honoraria z puli 4500 PLN. Przewidziane są też wyróżnienia dla najlepszych prac w wysokości 250 PLN.


 

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

Celem konkursu ogłoszonego w ramach projektu „Rady pożytku do STANDARDowego użytku” jest zachęcenie uczestników do refleksji, nad jakością dialogu obywatelskiego, sposobami na podniesienie jego jakości oraz nad możliwościami rozwoju współpracy społeczności lokalnej, samorządu i organizacji pozarządowych. Zgodnie z szeroką formułą eseju, jako subiektywnej wypowiedzi autora dotyczącej jego refleksji na wybrany temat dopuszczalne są prace nie tylko w formie pisemnej tzw. eseju literackiego, ale również multimedialnej tj. filmu wideo, komiksu lub mini reportażu radiowego. Komisja konkursowa oceni zawartość merytoryczną, innowacyjność i spójność refleksji autora z tematyką dialogu obywatelskiego oraz zagadnieniami współpracy społeczności lokalnej, samorządu i organizacji pozarządowych. Prace zostaną ocenione ze względu na: oryginalność pomysłu, oparcie narracji na faktach / dobrych praktykach, zgodność treści z tematem konkursu, wykorzystanie literatury przedmiotu, trafność argumentów oraz poprawność językowa i logiczna spójność utworu.
Organizatorem konkursu jest partnerstwo 8 podmiotów realizujących ww. projekt:
• 5 organizacji pozarządowych (Pracownia Pozarządowa (Koszalin), Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych (Gdańsk), Centrum PISOP (Poznań/Leszno), Fundacja Wspierania Inicjatyw Społecznych (Zielona Góra) oraz Centrum Inicjatyw Obywatelskich (Słupsk),
• 3 samorządów województw (lubuskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim), z nieformalnym udziałem województwa pomorskiego.
Prace oceni Komisja Konkursowa w skład, której weszli:
– Jan Jakub Wygnański (Pracownia badań i innowacji społecznych „Stocznia” oraz Rada Działalności Pożytku Publicznego przy Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej)
– Łukasz Domagała (Kancelaria Prezydenta RP)
– Alicja Gawinek (Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych oraz Zarząd Sieci SPLOT)
– Magdalena Dobranowska-Wittels (Stowarzyszenie Klon/Jawor oraz Redakcja portalu ngo.pl)
– Mariusz Kowalik (Fundacja RC oraz rzecznik prasowy Pomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego) – sekretarz Komisji
Konkurs nie ma ograniczeń, co do wieku autorów. Jednakże zgodnie z regulaminem osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział jedynie za zgodą formalnych opiekunów prawnych.
Do udziału w konkursie w szczególności zachęcamy:
• studentów/ki wszystkich szkół wyższych i studiów podyplomowych, doktorantów/ki wszystkich szkół wyższych,
• pracowników/ce naukowych/e uczelni i instytucji badawczych,
• pracowników/ce i wolontariuszy/ki organizacji pozarządowych,
• pracowników/ce administracji samorządowej i sektora biznesowego, którzy w swojej pracy współpracują z organizacjami pozarządowymi.
• Dzieci, młodzież i ich rodziców oraz opiekunów.

Prace należy nadsyłać do 31 maja 2015 roku (liczy się data stempla pocztowego) na adres:
Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych
80-236 Gdańsk, Al. Grunwaldzka 5
Osoba do kontaktów: Mariusz Kowalik e-mail: mariusz.kowalik@fundacjarc.org.pl

Dopuszcza się przesłanie utworów w formie elektronicznej poprzez e-mail na email: konkurs@fundacjarc.org.pl. Regulamin konkursu znajduje się na stronie www.fundacjarc.org.pl oraz na stronie www.facebook.com, gdzie można ja znaleźć pod hasłem „Konkurs na esej o dialogu obywatelskim”. Warunkiem formalnym jest dołączenie do utworu przesyłanego na konkurs min. skanu podpisanego oświadczenia stanowiącego załącznik do niniejszego regulaminu.

Esej

Reklama