Wystawy w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu

0

Brzeski zamek to niewątpliwie perła architektury naszego regionu. To także miejsce, w którym odbywają się różnego rodzaju koncerty, wydarzenia artystyczne, prelekcje, itd. Zapraszamy do obejrzenia wystaw stałych i czasowych. 


W Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu oglądać można takie wystawy stałe jak: „Sztuka śląska XV-XVIII w. ze zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu”, „Z przeszłości i tradycji Piastów śląskich”, „Memoriae Piastorum Principum Silesiae”, „Paradne zbroje i ubiór Piastów Śląskich XIII – XVII w.”, „Blask lampy naftowej”, „POLONIA (obraz ze zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu) i BITWA POD GRUNWALDEM /kolekcja prywatna/ Jana Styki – malowany poemat narodowy”.

W zamku aktualnie oglądać można także dwie wystawy czasowe. Pierwsza z nich to wystawa Lidii Bojnowskiej, pn. „Matka i syn”. Wystawa czynna będzie do 20.02.2017. Bojnowska z wykształcenia jest nauczycielem. Dodatkowo rozwija także swoje pasje – malarstwo, florystykę. Interesuje się także teatrem dziecięcym. Prace, które ujęte zostały w ramach wystawy „Matka i syn” powstawały w sumie przez okres 2 lat. Artystka podkreśla, że tworząc swoje dzieła inspirowała się freskami, malowidłami sakralnymi i rzeźbami, które natchnęły ją do stworzenia wystawianych prac.

Kolejna wystawą czasową, którą obejrzeć jest wystawa tkaniny i malarstwa Marii Głębickiej (dostępna dla zwiedzających do 27.02.2017). Głębicka jest absolwentką Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Jest artystką i pedagogiem. Jej dorobek artystyczny jest niezwykle bogaty. Dawniej interesowała się głównie tkaniną, gobelinami, a od kilku lat ważne miejsce w jej twórczości zajmuje malarstwo olejne i akrylowe. Stara się podążać za naturą, bogactwem kolorów i nastrojów natury i pór roku.

W imieniu Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu serdecznie zapraszamy. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.zamek.brzeg.pl.