MŁODA MUZYKA POWIATU BRZESKIEGO – KONCERT W PAŃSTWOWEJ SZKOLE MUZYCZNEJ W BRZEGU

0

Dnia 10 czerwca 2017r. w Państwowej Szkole Muzycznej im. Józefa Elsnera w Brzegu o godzinie 15.00 miał miejsce koncert zdolnej młodzieży spoza szkoły muzycznej. Pani Dyrektor Grażyna Kotecka oficjalnie powitała wszystkich zgromadzonych gości i uczestników programu. Udział w koncercie miał charakter bezkonkursowy, uczniowie mogli wykazać się z jak najlepszej strony. Przegląd umożliwia jednak wyłonienie uczniów, którzy posiadają słuch muzyczny, poczucie rytmu, które są ważne w edukacji muzycznej. Uczniowie, którzy wykazali się pożądanymi cechami będą mieli możliwość przystąpienia do ponownej rekrutacji w celu dostania się do szkoły muzycznej.

W przeglądzie talentów brali udział nasi uczniowie, którzy swój wokal ćwiczyli przez ostatni rok na kółku muzycznym z Panią Darią Maryszczak oraz w klasie pod czujnym okiem i uchem wychowawców. Wokaliści wystąpili z takimi piosenkami jak:

1. Konrad Marcinkiewicz w piosence: „Ktoś mnie pokochał”

2. Zofia Mączka w piosence: „Oriestry Dęte”

3. Julia Genge w piosenc: „Czy ten Pan i Pani, są w sobie zakochani?”

4. Kornelia Bajsarowicz w piosence : „Moja planeta”

5. Anna Kruk w piosence: „Pożegnanie z bajką”

6. Trio : Dominika Stocka, Julia Furman oraz Paulina Marcinkiewicz w piosence :” Serduszko puka”

Na koncercie nie zabrakło kibicujących dzieciom rodziców i bliskich, uczniowie uzyskali duże wsparcie od strony Pani Aleksandry Krężel, wychowawczyni klasy 2c, która również swoje pociechy uczyła wokalu. Wśród słuchaczy była również Pani asystent Beata Tereszczenko, która życzliwie przysłuchiwała się zmaganiom młodych wokalistów. Wszystkim uczestnikom przysłuchiwało się profesjonalne grono pedagogiczne z Państwowej Szkoły Muzycznej w Brzegu.

Wokaliści przepięknie zaśpiewali i zostali obdarowani gromkimi brawami, dyplomami oraz statuetką. Uczniom gratuluję i życzę rozśpiewanych wakacji oraz owocnej pracy w przyszłym roku szkolnym!

Przygotowała Daria Maryszczak