Policjanci spotykają się z dziećmi i przypominają o zasadach bezpieczeństwa

0
fot. KPP w Brzegu

Jak mile i bezpiecznie spędzić czas nad wodą, na placu zabaw, w domu i na koloniach? Co zrobić, kiedy ktoś obcy puka do drzwi? Pod jaki numer zadzwonić kiedy potrzebujemy pomocy i jak bezpiecznie podróżować? Odpowiedzi na te pytania poznały dzieci i młodzież z powiatu brzeskiego. A wszystko dzięki spotkaniom z funkcjonariuszami policji w ramach ministerialnej kampanii „ Kręci mnie bezpieczeństwo”.


– Wakacje już za rogiem, dzieci zaczynają myśleć o czasie wolnym od zajęć, o przygodach, które na nie czekają i nowych przyjaciołach, których poznają. My zaś spotykamy się z młodzieżą, aby przekazać im ważne informacje i wskazówki, które pozwolą ten czas spędzić bezpiecznie. W ramach akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przypominamy jak zachować się na kąpielisku, czy na basenie. Zwracamy uwagę na zagrożenia z jakimi dzieci mogą się spotkać i uwrażliwiamy na zachowania niebezpieczne. Wszystko po to, aby najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń było jak najmniej – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Policjanci ostrzegają przed wchodzeniem do opuszczonych domostw, pustostanów i na place budowy. Przypominają także o bezpieczeństwie w podróży. Dzieci muszą wiedzieć, że jadąc samochodem pasy bezpieczeństwa powinny być zapięte, a najmłodsi powinni podróżować w fotelikach i siedziskach. Mundurowi informują również o właściwych zachowaniach podczas spacerów na wczasach i koloniach, kiedy są pod opieką wychowawców.

– Warto rozmawiać z naszymi pociechami w szkole, przedszkolu i w domu. To na nas dorosłych spoczywa obowiązek opieki nad nimi. To od nas powinni czerpać wiedzę, dzięki której same będą mogły zadbać o własne bezpieczeństwo – podsumowuje oficer prasowy KPP w Brzegu.