Witaj Mikołaju miły w przedszkolu w Krzyżowicach

0

W czwartek (6. grudnia), w przedszkolu w Krzyżowicach odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Impreza rozpoczęła się od okolicznościowego spektaklu, pt. „Witaj Mikołaju miły!”. Tuż po nim, do dzieci przyjechał św. Mikołaj. Nie zabrakło prezentów i wielu radosnych momentów okraszonych uśmiechami najmłodszych.


6. grudnia, od samego rana w murach przedszkola czuć było prawdziwie świąteczną atmosferę. Podekscytowane dzieci nie mogły się bowiem doczekać spotkania z gościem z dalekiej północy, który obdarowuje najmłodszych prezentami. Na początek zaprezentowano przedstawienie, pt. „Witaj Mikołaju miły”. Tuż po nim pojawił się on – prawdziwy św. Mikołaj! Najpierw dzieci nasłuchiwały jego kroków, potem usłyszeć można było dzwoneczki jego pomocników, a gdy już emocje sięgały zenitu – przy dźwiękach radosnego „Ho! Ho! Ho!” – do sali wkroczył ubrany na czerwono gość.

Cała sala powitała Mikołaja głośnymi oklaskami. Ten, najpierw złożył szczęśliwym dzieciom, rodzicom i pracownikom przedszkola życzenia zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia. Złożył także obietnicę, że odwiedzi Krzyżowice również za rok. W końcu przyszedł czas na upragnione przez wszystkich prezenty, których dla nikogo nie zabrakło.

Na zakończenie spotkania przyszła pora na wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Jedno jest pewne – dzieci z pewnością na długo zapamiętają spotkanie z Mikołajem. Jego wizyta, wprowadziła wszystkich zebranych – tych najmłodszych i tych nieco starszych – w radosny klimat świąt Bożego Narodzenia.