Publiczna Szkoła Podstawowa w Mąkoszycach zakwalifikowana do Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu!”

0
fot. Szkoła
Reklama
Reklama

Dzień 12 października br. na długo zostanie w pamięci zarówno pedagogów jak i uczniów. W tym dniu uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Mąkoszycach wzięli udział w przesłuchaniu do ogólnopolskiego Konkursu „Do Hymnu!”. To już VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych, zainicjowanego i organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.


Konkurs polega na wspólnym jednogłosowym wykonaniu hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły. Konkurs  jest ważnym projektem w zakresie edukacji patriotycznej. Do finałowych przesłuchań zakwalifikowano 300 szkół z całej Polski. Jury składającemu się z wykładowców: Pani Aleksandry Trefon- Paszek z Akademii Muzycznej w Katowicach i Pana Wiesława Delimata z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali: ”Mazurek Dąbrowskiego”, „Rotę” oraz „Hymn Szarych Szeregów”. Zmagania naszych uczniów podziwiali zaproszeni goście : Sekretarz Gminy Lubsza- Pani Karina Ciszewska, Przewodniczący Rady Gminy Lubsza- Pan Wojciech Jagiełłowicz, przedstawiciel OSP w Mąkoszycach- Pan Mieczysław Kania oraz Ksiądz Proboszcz Parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Mąkoszycach- Mariusz Woskowicz.

Przesłuchania finałowe prowadzone są od 2 października i potrwają do 17 listopada. Uczniowie otrzymali dyplom uczestnictwa w finałowych przesłuchaniach. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 27.11.2023. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Ewelina Krzywa, nauczyciel muzyki w ZSP w Mąkoszycach.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama