Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubszy świętowała Dzień Patrona

0
fot. Szkoła
Reklama

Obchody Dnia Patrona Szkoły Jana Pawła II odbyły się w naszej szkole dn. 24 października. W ramach obchodów Dnia Patrona po raz dziewiąty odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II.


Jak co roku do konkursu zaproszone zostały wszystkie szkoły podstawowe znajdujące się w gminie Lubsza. Obchody Dnia Patrona rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą, na której obecni byli przedstawiciele pocztów sztandarowych ze szkół w Michałowicach i Mąkoszycach – szkół, których patronem jest również Jan Paweł II. Następnie cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście udali się do Hali Sportowej w Lubszy, gdzie odbył się konkurs.

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Natalia Turaj w imieniu całej społeczności szkolnej przywitała zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: ks. Józef Meler, ks. Tomasz Luboiński, p. Krystyna Ślusarek – Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Mąkoszycach, p. Alicja Przepiórka – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Michałowicach oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Następnie uczniowie kl. IV, V i VI zaprezentowali się w krótkim montażu słowno – muzycznym o Janie Pawle II, a uczennice kl. IV w tańcu do utworu ,,Skrzydła” zespołu Sound’n’Grace. Główną częścią obchodów był jednak IX Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

W konkursie zaprezentowali się przedstawiciele trzech z czterech zaproszonych szkół. Konkurs składał się z pięciu zadań, które wymagały pracy zespołowej. W konkursie zdobyć można było 23 punkty. Największą wiedzą wykazali się uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Michałowicach. Drużyna w składzie: Zuzanna Bąk, Kacper Wolański i Szymon Krzysztonek po raz pierwszy w historii konkursu zajęła I miejsce, z czego byli bardzo zadowoleni. Laureatem II miejsca została Publiczna Szkoła Podstawowa w Mąkoszycach, a którą reprezentowali: Lena Bandrowska, Julia Piotrowska i Maciej Łużyński. Trzecie miejsce przypadło Publicznej Szkole Podstawowej w Lubszy, którą reprezentowali: Filip Mrozek, Blanka Serwadczak i Patrycja Koszykowska.

Kolejnym punktem obchodów był konkurs piosenki religijnej dla uczniów klas I – VI. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach – kl. I – III i kl. IV – VI. Do konkursu piosenki zgłoszono 8 solistów, którzy reprezentowali wysoki poziom wokalny, a swoim śpiewem nie raz wywołali wzruszenie na twarzach publiczności i oceniającej ich komisji.

W konkursie piosenki w kategorii kl. I – III laureatami zostali:

Maria Zimny kl. III (PSP Lubsza) – I miejsce,
Eryk Wantuch kl. III (ZSP Czepielowice) – II miejsce,
Zuzanna Szyper kl. I (PSP Michałowice) – III miejsce

W konkursie piosenki w kategorii kl. IV – VI laureatami zostali:

Zuzanna Borbulak (ZSP Mąkoszyce) – I miejsce,
Julia Pawulich (PSP Lubsza) – II miejsce,
Alicja Krówczyńska (PSP Lubsza – III miejsce.

Ostatnim punktem obchodów było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej ostatnią wieczerzę. Konkurs ogłoszony został w dwóch kategoriach wiekowych – kl. I – III i kl. IV – VI. Prace zgłoszone do konkursu były wykonane z dużą starannością, a przede wszystkim były zrobione z przeróżnych materiałów i różnymi technikami. Wybór zwycięskiej pracy był bardzo trudny.

Zwycięzcami zostali:

– w kl. I – III:
I miejsce – Stanisław Muszak (PSP Lubsza);
II miejsce – Alicja Michalska (ZSP Mąkoszyce);
III miejsce – Milena Kastelik (ZSP Mąkoszyce).

– w kl. IV – VI:
I miejsce – Hanna Kućmierz (PSP Lubsza);
II miejsce – Hanna Łużyńska (ZSP Mąkoszyce);
III miejsce – Lena Kuklińska (ZSP Czepielowice).

Laureaci wszystkich konkursów uhonorowani zostali pamiątkowymi dyplomami, a także otrzymali nagrody rzeczowe. Ponadto Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Michałowicach, która zwyciężyła w konkursie wiedzy otrzymała statuetkę oraz nagrodę – bon podarunkowy o wysokości 300 zł do zrealizowania w salonie EMPIK. Zakupienie cennych nagród i zorganizowanie konkursu nie byłoby możliwe bez wsparcia sponsorów. W tym roku naszą inicjatywę wsparli finansowo i rzeczowo: Nadleśnictwo Brzeg, Państwo Małgorzata i Andrzej Krzywda, CREATE www, PRO – STAL, NZOZ ARS – MED, Bartek Candles, Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe ,,Wójcik”, Salon kosmetyczny ,,FREYA”,

DAK – BUD Lubsza, Bank Spółdzielczy w Brzegu, GOLDEX, PALMALOVE oraz Rada Rodziców. Serdecznie dziękujemy sponsorom za bezinteresowną pomoc, wsparcie naszej inicjatywy oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie święta patronalnego szkoły. Serdeczne podziękowania należą się uczestnikom konkursu, ich opiekunom oraz przybyłym gościom za uświetnienie tego dnia.

Przygotowały: T. Drozd, K. Raczkowska, M. Myszka, A. Gamota

Reklama