Pierwszy dzień wiosny w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubszy

0
fot. Szkoła
Reklama

Możemy śmiało powiedzieć, że przegoniliśmy zimę, a przywitaliśmy wiosnę w Lubszy. W Pierwszy Dzień Wiosny wszyscy uczniowie naszej szkoły przygotowywali wraz z wychowawcami oraz pozostałymi nauczycielami smaczne i zdrowe stworki owocowo- warzywne, kształtując w ten sposób w sobie nawyki zdrowego żywienia.


Każda klasa dodatkowo wspólnie stworzyła gaik, który później w trakcie pochodu umieszczono na ogrodzeniu przed szkołą. Zarówno stworki jak i gaiki w barwny sposób stroiły naszą szkołę w ten wiosenny dzień. Nie zabrakło również wspaniałych strojów i kolorowych rekwizytów w ubiorze uczniów. Wieńczącym wydarzeniem tego dnia był występ klasy I oraz klasy IV. Przeżycie młodych artystów kl. I związane z pierwszym występem przed publicznością było ogromne. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy poza śpiewem pokazali również swoje umiejętności i talent muzyczny – grając na instrumentach perkusyjnych.

Uczniowie klasy IV- wcielili się w rolę ptaków: bocianów, skowronków oraz jaskółek – nie mogło także zabraknąć głównej bohaterki – czyli Pani Wiosny oraz Marzanny. Inscenizację przygotowała p. Katarzyna Maciejewska, a apel poprowadziła przewodnicząca Samorządu Szkolnego.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

Tego dnia rozstrzygnięty został także konkurs plastyczno – techniczny na wykonanie pracy przestrzennej – bociana. Do konkursu zgłoszono 17 bocianów. Laureatami zostali:

– w kategorii kl. I – IV:

I miejsce: Kinga Pawulich (kl. I), Szymon Loster (kl. III), Mikołaj Wojczyszyn (kl. III)

II miejsce: Paulina Łukawiecka (kl. I), Maria Zimny (kl. III)

III miejsce: Michał Dzugan (kl. I), Karolina Pawłowska (kl. I)

– w kategorii kl. V – VIII:

I miejsce: Maria Dybczyk (kl. VI)

II miejsce: Kinga Spalona (kl. VI), Filip Mrozek (kl. VII)

III miejsce: Leszek Czarny (kl. VI), Lena Chandoha (kl. VI)

To był naprawdę radosny i kolorowy Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole. Wszyscy jednomyślnie możemy zaśpiewać… Wiosna, Wiosna ach to Ty!

Opr. Katarzyna Maciejewska

Reklama