Dni otwarte w PP nr 11

0

19, 20 i 21  lutego brzeską Jedenastkę  mogły odwiedzić wszystkie dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Nasi Goście mieli możliwość zwiedzić sale dydaktyczne oraz inne pomieszczenia i przekonać się o bezpieczeństwie, wygodzie i komforcie jaki zapewniamy naszym przedszkolakom. W czwartek i piątek –dzieci z rodzicami mogły zaobserwować jak wygląda dzień z życia przedszkolaka i zajęcia dydaktyczne. Uczestniczyły w zajęciach rytmiczno-ruchowych, muzycznych, plastycznych, teatralnych oraz dramowych.


A już w sobotę, w głównym holu przedszkola –na wszystkie Dzieciaczki i ich Rodziców czekała smaczna i zdrowa niespodzianka –„Kącik kulinarny”. W ramach programu zdrowego żywienia „Wiem co jem”- realizowanego  w  przedszkolu – dzieci z grupy III i VI upiekły zdrowe ciasteczka na powitanie.

Mieliśmy przyjemność przedstawić się wszystkim młodszym i starszym Gościom, a co najważniejsze poznać się lepiej podczas wspólnych zabaw i zajęć. Przekonaliśmy się, że naszym małym Gościom nie brakuje fantazji  i energii do wspólnego poznawania świata przez gry i zabawy, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. W każdej sali czekały atrakcje – było lepienie z plasteliny, modeliny i gliny, kąciki muzyczne, basen z piłkami, oraz tor przeszkód.

Wspólne rozmowy z Rodzicami pomogły nam lepiej poznać indywidualne potrzeby dzieciaczków oraz dały możliwość odpowiedzieć na wszystkie pytania naszych gości, dotyczące współpracy w wychowaniu i opiece nad pociechami. Małym i starszym pobyt umilił również słodki poczęstunek, przygotowany przez nasze Panie kucharki , w postaci pysznych deserów.  Było nam bardzo miło poznać wszystkie Dzieci i Rodziców, a  wspomnienia wesołych zabaw, pozostaną w naszej pamięci.

Mamy nadzieję, że i Ty – drogi Smyku – zechcesz nas odwiedzić, wspólnie z nami bawić się i uczyć !!!

Do zobaczenia!
Joanna Gnatowicz