SPORT SZKOLNY: Mini kosz dziewcząt i chłopców

0

W czwartek 5 marca, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzegu, odbył się półfinał wojewódzki w mini piłce koszykowej dziewcząt szkół podstawowych Szkolnego Związku Sportowego.


 

Dzięki uprzejmości dyrekcji i nauczycieli PSP 3, którzy udostępnili obiekt, w rolę gospodarza turnieju wcieliły się dziewczęta i nauczyciele z ZS nr 1 (PSP 6) w Brzegu. Oprócz zespołu „Szóstki„ na zawody przyjechały zawodniczki z Publicznej Szkoły podstawowej nr 7 ze Strzelec Opolskich oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Praszki. Do zmagań nie przystąpiła drużyna PSP 3 z Gogolina, która nie dojechała na turniej.

Po przeprowadzeniu losowania, drużyny przystąpiły do rywalizacji systemem „każdy z każdym”, który wyłonił uczestnika finału mistrzostw województwa opolskiego. Podobnie, jak w przypadku zawodów powiatowych,  poprzedzających rywalizację półfinałową, najlepsze okazały się dziewczęta z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu (PSP nr 6), które wygrały wszystkie swoje mecze.

Wyniki i końcowa klasyfikacja zawodów:

  1. ZS nr 1 z O.S Brzeg (PSP 6) – PSP 2 Praszka  25 : 4
  2. PSP 2 Praszka – PSP 7 Strzelce Opolskie             0 : 27
  3. PSP 7 Strzelce Opolskie – ZS nr 1 z O.S Brzeg (PSP )      10 : 13

Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. ZS nr 1 z O.S Brzeg (PSP nr 6) – awans do finału wojewódzkiego
  2. PSP 7Strzelce Opolskie
  3. PSP 2 Praszka

Skład zwycięskiej drużyny z Brzegu: Alicja Galicka, Klaudia Homa, Maria Kłoda, Kaja Bronowicka, Anna Stefaniszyn, Emilia Grzywaczewska, Aleksandra Dziedzic, Julia Bukieda, Sandra Surdyka, Alicja Jarząb, Martyna Łukasiewicz, Alicja Czarnecka, Aleksandra Ożóg – trener Dariusz Żak

W tym samy dniu na wyjeździe grała również drużyna chłopców z ZS nr 1 z OS (PSP nr 6), która również awansowała do finału wojewódzkiego. Zawody odbyły się w Zdzieszowicach. Wzięły w nim udział reprezentacje czterech szkół. Pojedynki były bardzo wyrównane, o czym świadczą poniższe wyniki:

ZS Nr 1 z  OS (PSP 6) Brzeg  –  PSP Nr 4 Prudnik               18 : 16

PSP NR 2 Zdzieszowice – PSP Dobrodzień                          19 : 17

PSP Nr 4 Prudnik – PSP Dobrodzień                                     17 : 9

ZS Nr 1 z OS (PSP 6) Brzeg – PSP Nr 2 Zdzieszowice         11 : 8

PSP Nr 2 Zdzieszowice – PSP Nr 4 Prudnik                          17 : 21

PSP Dobrodzień – ZS Nr 1 z OS (PSP 3) Brzeg                     13 : 16

Drużyna z Zespołu Szkół Nr 1 z  Oddziałami Sportowymi  w Brzegu (PSP 6)  wygrała wszystkie mecze i awansowała do rundy finałowej. Kolejność miejsc w turnieju:

  1. ZS Nr 1 z OS w Brzegu (PSP 6)
  2. PSP Nr 4 Prudnik
  3. PSP Nr 2 w Zdzieszowicach
  4. PSP Dobrodzień

Skład zwycięskiej drużyny z Brzegu: Dudzik Łukasz, Pasierski Adam, Soluch Mateusz, Woźniak Sebastian, Soroka Daniel, Podgórski Maksymilian, Bugiel Kacper, Bider Maciej, Pater Kacper, Góralski Kacper, Pasławski Kamil, Szkoda Jakub, trener Jacek Kosztowniak.

szs