MY SIĘ SZKOŁY NIE BOIMY

0
SONY DSC

29 października 2015 roku w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu odbyła się uroczystość pasowania na ucznia, której celem było włączenie pierwszoklasistów do grona społeczności uczniowskiej.


Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Norbert Madura powitał przybyłych gości, wśród których znaleźli się Burmistrz Brzegu – p. Jerzy Wrębiak, Dyrektor Szkoły – p. Jadwiga Walasek, Wicedyrektorzy – p. Ewa Stefanowicz i p. Dariusz Ilów, przewodnicząca Rady Rodziców – p. Madgalena Rybacka, nauczyciele i rodzice. Najważniejsi jednak byli oczywiście bohaterowie czwartkowej uroczystości – uczniowie klas pierwszych, którzy przybyli wraz z wychowawczyniami: paniami Anną Skarbek – Skulską, Anną Nowacką, Żanetą Kimel, Anną Kaśków, Beatą Porochońską, Grażyną Sochacką oraz Elżbietą Pruciak.

Pasowanie rozpoczęło się od krótkiego montażu słowno-muzycznego. Uczniowie zapewnili widzów o swojej gotowości do podjęcia nauki czytania, pisania i liczenia. Wspomagane przez starsze koleżanki z gimnazjum – A.Szyszkę i G.Kolaszyńską oraz kolegów z klas drugich pierwszaki zaprezentowały swoje recytatorskie i aktorskie talenty. Gromkie „tak” było odpowiedzią na pytanie pani dyrektor, czy uczniowie polubili już szkołę. Przemawiając do zebranych, p. Burmistrz Brzegu przypomniał, że uczniowie będą mogli już korzystać z wyremontowanej sali gimnastycznej. Życząc, aby nauka była przyjemnością i cennym darem, wyraził nadzieję, że dzieci odnajdą tu przyjaciół, rozwiną swe talenty oraz umiejętności i podkreślił ogromną rolę nauczycieli w tym procesie. Część oficjalną uroczystości rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego, po czym pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie. Ślubowali, iż będą starali się dobrze uczyć, uczciwie i rzetelnie pracować, być zgodnymi kolegami, dobrymi Polakami, dbać o dobre imię szkoły i godnie ją reprezentować na zewnątrz. Ukoronowaniem uroczystości było pasowanie na ucznia symbolicznym wielkim ołówkiem. Dokonali go Burmistrz Brzegu – p. Jerzy Wrębiak, Dyrektor Szkoły – p. Jadwiga Walasek oraz Wicedyrektorzy. Dziękując za wspaniały występ wszystkim pierwszakom, pani dyrektor mogła z dumą powiedzieć: „Byliście wspaniali!”. Pełni wrażeń uczniowie w towarzystwie wzruszonych rodziców udali się na słodki poczęstunek.

Zaangażowanie pierwszoklasistów w przebieg uroczystości pasowania to najlepszy dowód, że dzieci są już gotowe do sumiennej pracy w szkole. Wypada więc życzyć pierwszakom, by ten entuzjazm nigdy ich nie opuszczał. Witamy nowych uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 i życzymy im wielu sukcesów.

Dorota Wyrzykowska