Jasełka przedszkolaków z „Trójki”

0

Święta to czas magiczny, radosny, czas dobroci, życzliwości i refleksji nad tym, co ważne. To także czas zamieszania i przedświątecznych zakupów. Z tej krzątaniny i pośpiechu wyrwały nas na chwilę przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 3 w Brzegu. W piątkowe popołudnie (19.12) czas nagle się zatrzymał, a my razem z nim. Mogliśmy się oderwać od rzeczywistości i przenieść w tajemniczy nastrój betlejemskiej szopki.


 

Nasze Przedstawienie Jasełkowe odbyło się gościnnie w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzegu. Wszystkich zgromadzonych gości gorąco przywitała pani dyrektor Urszula Siwek i zachęciła do wspólnego kolędowania. Aktorami były oczywiście wszystkie dzieci z naszego przedszkola. Każda grupa wiekowa miała okazję zaprezentować swoje umiejętności aktorskie, taneczne i wokalne. Główne role zostały powierzone starszakom z grupy III i IV. Dzieci z grup młodszych  zatańczyły dla Dzieciątka. Grupa I – w pięknych mikołajowych strojach zaprezentowała się w piosence: „Mikołaj”,

a grupa II wystąpiła w „Zimowym walczyku”.  W tym roku po raz pierwszy dzieci przygotowane przez panią D. Wojciechowską zaśpiewały świąteczną piosenkę w języku angielskim: „Little snowflake”. Wszystkim udzieliła się miła, rodzinna atmosfera. Niespodzianką był taniec przy piosence: „Jingle bells rock”, który zaprezentowała na zakończenie  Rada Pedagogiczna. Występy uświetniła piękna scenografia, kolorowe stroje,  śpiew dzieci i rodziców. Nad scenariuszem i oprawą muzyczną przedstawienia czuwały nauczycielki: M.Macierzyńska i A. Rosińska. Dekorację przygotowały nauczycielki: D. Rudnicka, A. Grzegorzewska i A. Zagórowicz.

Na zakończenie pani dyrektor podziękowała zgromadzonym gościom za udział w Jasełkach, dzieciom – za piękny występ oraz Gronu Pedagogicznemu, za zaangażowanie.  Złożyła również wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia. Tą radość, ciepło i niesamowite wrażenia każdy z nas zaniósł do domu.

Boże Narodzenie, to cudowny czas.
Wszyscy już czekają na choinki blask.
Na jej świeży zapach i kolorów moc.
Na tę pierwszą gwiazdkę w wigilijną noc.
Zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia!

Tekst: M. Macierzyńska, A. Grzegorzewska