KOLEJNY SUKCES BRZESKICH PIŁKAREK

0

4 kwietnia 2016 r. w hali OSiR w Komprachcicach odbył się finałowy turniej halowej piłki nożnej dziewcząt szkół gimnazjalnych, którego organizatorami były Opolski Związek Piłki Nożnej oraz Wojewódzki Ośrodek Szkolenia Młodzieży w Prószkowie. W rozgrywkach eliminacyjnych uczestniczyło ponad 30 szkół gimnazjalnych z całego województwa.


W turnieju finałowym wystąpiło osiem zespołów, które zwyciężyły lub zajęły drugie miejsce w zmaganiach eliminacyjnych. Zespoły podzielono na dwie grupy, w których mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Czas gry wynosił 12 minut. W grupie A z kompletem zwycięstw nad drużynami z PG w Praszce, PG w Kolonowskiem, Zespołu Szkół w Otmuchowie pierwsze miejsce zajęły dziewczęta PG nr 2 z Brzegu, podopieczne pana Jacka Krzciuka. W meczu finałowym nasze zawodniczki nie pozostawiły przeciwniczkom żadnych złudzeń i pokonały bezdyskusyjnie drużynę PG w Wołczynie 4:0, odnosząc zasłużone zwycięstwo w całym turnieju. Organizatorzy finałowych zmagań przygotowali również nagrody indywidualne. Za najlepszą strzelczynię turnieju uznano zdobywczynię sześciu bramek – Kamilę Bobrę, na co dzień uczennicę klasy 3A Publicznego Gimnazjum nr 2 w Brzegu.

Liczne sukcesy sportowe zawodników i zawodniczek naszej szkoły nie byłyby możliwe bez ich profesjonalnego szkolenia, które odbywa się w oddziałach sportowych o specjalności softball dla dziewcząt oraz piłka nożna – dla chłopców. Przypominamy, że wciąż jeszcze trwa rekrutacja do tych oddziałów. Wszystkie informacje na temat kryteriów naboru, testu oraz kształcenia w klasach o profilu sportowym można znaleźć na stronie szkoły www.zs1zos.pl w zakładce rekrutacja – oddziały sportowe. Jeśli chcecie dołączyć do najlepszych, zapraszamy!

Skład drużyny:
Karolina Pastuszczak, Julia Kędra, Patrycja Pielka, Ola Noworolska, Weronika Kielian, Kamila Bobra, Ola Zajączkowska, Kamila i Nikola Stachera. Trener – Jacek Krzciuk

                                                                                                                      D.Wyrzykowska

turniej