„Jubileuszówki” pomogą zrealizować marzenia

0
Reklama

Wszystkie trzy postrzegane są jako urzędniczki „z krwi i kości”. Zawsze uśmiechnięte, pomocne i starające się w gąszczu przepisów nie zagubić tego co najważniejsze – dobra drugiego człowieka. Różni je ilość lat pracy w samorządzie i cechy charakteru.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama
Reklama

Józefa Surzyn – technik ekonomista, absolwentka brzeskiego ZSE, pracuje w Starostwie Powiatowym w Brzegu już od 14 lat. W tym roku obchodzi 40-lecie pracy zawodowej. Czas wolny spędza na czytaniu książek przyrodniczych i romansów. Jak każda z pracownic Wydziału Finansów jest bardzo solidna, dokładna i precyzyjna. Jej największym hobby jest pszczelarstwo.
Pracująca w Wydziale Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych Katarzyna Dąbrowska jest magistrem ekonomii. Po wieloletniej pracy w bankowości postanowiła realizować swoje życie zawodowe w samorządzie powiatowym. Jej pasją są wycieczki górskie, podróże i koncerty muzyki poważnej. Zachwycają ją stare i urokliwe pałacyki oraz inne perełki architektury. Kasia jest też wspaniałą ciocią dwójki ukochanych siostrzeńców: Lorin i Kubusia. W tym roku obchodzi 25-lecie pracy zawodowej.
Ostatnia z trójki – Naczelnik Wydziału Promocji, Brygida Jakubowicz – jest magistrem pedagogiki (ukończyła również studia podyplomowe z pedagogiki specjalnej i prawa Unii Europejskiej). Ma szerokie i często rozbieżne zainteresowania – od muzyki rap, fantastyki naukowej i podróży do poważniejszych dziedzin, medycyny i socjologii. Od 16 lat jest pracownikiem samorządowym (wcześniej pracowała jako instruktor teatralny i dziennikarz, prowadziła również działalność gospodarczą). Cechuje ją duża siła emocjonalna, altruizm i ogromne pokłady optymizmu, co pomaga jej w pracy z ludźmi w licznych organizacjach pozarządowych. Nagradzana i doceniana przez wiele środowisk (wśród licznych odznaczeń wymienić można m.in. „Zasłużony dla Województwa Opolskiego” i „Zasłużony dla Kultury Polskiej”).
Wyżej wymienione Panie otrzymały z rąk Starosty Macieja Stefańskiego nagrody jubileuszowe z życzeniami dalszych sukcesów zawodowych i społecznych.

K.Ł.
 

Reklama
Reklama