ŚWIĘTO POLICJI W POWIECIE BRZESKIM

0
Reklama
Reklama
Reklama

Mszą świętą w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego 25 lipca o godzinie 12.00 rozpoczęły się w Brzegu uroczyste obchody Święta Policji. Ksiądz Proboszcz Bolesław Robaczek w swoim kazaniu podkreślił, że praca policjantów to ciągłe poświęcenie i narażanie swojego zdrowia, a nierzadko nawet życia, po to by zagwarantować drugiemu człowiekowi spokój i bezpieczeństwo. Z tego właśnie powodu funkcjonariuszom policji należy się szczególny szacunek i uznanie.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama

Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przenieśli się do Muzeum Piastów Śląskich, gdzie odbyło się wręczanie wyróżnień i nominacji na wyższe stopnie policyjne. Gości zgromadzonych w murach „Śląskiego Wawelu” przywitał Komendant Powiatowy Policji w Brzegu mł. insp. Arkadiusz Bieda, który przybliżył wszystkim dokonania brzeskiej policji i pogratulował funkcjonariuszom wysokiej skuteczności w zwalczaniu przestępstw i wykroczeń.

Po wręczeniu nominacji na wyższe stopnie policyjne, siedmiu funkcjonariuszy odebrało z rąk Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego nagrody rzeczowe za wzorową służbę.
W uroczystościach udział wzięli m.in. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Jacek Tomczak, Zastępca Prokuratora Rejonowego w Nysie Bolesław Wierzbicki, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu kom. Paweł Kolczyk oraz przedstawiciele władz samorządowych: Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański, Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński, Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara, Burmistrz Grodkowa Marek Antoniewicz, Wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski i Wójt Gminy Skarbimierz Andrzej Pulit.

Małgorzata Stanowska
 

Reklama
Reklama