Zespół OLVEN weźmie udział w II Festiwalu Muzyki Alternatywnej „Tarnogranie”

0

Już 12. sierpnia 2017 w Tarnowcu w Gminie Lubsza odbędzie się II edycji Festiwalu Muzyki Alternatywnej „Tarnogranie”, w ramach którego na scenie zaprezentują się zespoły wykonujące autorską muzykę z nurtu szeroko pojętej alternatywy. W przeglądzie weźmie udział 13 zespołów, które powalczą m.in. o możliwość nagrania płyty. Prezentujemy uczestników.


Na profilu facebookowym festiwalu znaleźć można pełną listę uczestników. Przedstawiamy pierwszego uczestnika – zespół OLVEN z Brzegu. Zespół tworzy 5 muzyków: Tomek Sobolewski (gitara basowa), Michał Rabenda (wokal, gitara, syntezatory), Grzesiu Nadzia Rabczewski (Gitara), Karol Maryszczak (Klawisze, Syntezatory), Michał Wawrzyniak (Perkusja).

Olven o sobie (źródło: fanpage zespołu Olven na facebooku):

„olven – przez małe „o” to (…) Michał, Karol, Tomek, Grzesiu, Nadzia i Michał – ten drugi. Muzykę, którą tworzymy początkowo określiliśmy britpopem, ale nie… coś tu było nie tak, dołożyliśmy z czasem nieco elektroniki… więc dziś już gramy alternatywę. Wszyscy złudnie myślą, że olven powstał w 2011 roku (…), ale jak dla mnie i mam nadzieję, że dla reszty członków zespołu był to rok 2015. Wtedy zaczęliśmy się rozwijać, kombinować i kompletować stałą „ekipę”. Było nas wielu, ale część poległa ze względu na (powiedzmy) odmienne gusta muzyczne. Nazwa „olven” póki co jest jedną wielką tajemnicą.”

olven tarnogranie _brzeg24

fot. facebook.pl/olven