Kolarze brzeskiego klubu startowali w Górskich Mistrzostwach Polski

0

W minioną sobotę (26.08), w miejscowości Wysowa na granicy ze Słowacją odbyły się MP w kolarstwie górskim. Do udziału w wyścigu przystąpiło czterech zawodników z LMGKK Ziemia Brzeska: Kacper Grubiak (kat. junior młodszy), Michał Jakimiuk (kat. junior młodszy), Michał Kujawa (kat. junior) i Konrad Stefaniak (kat. elita).

Najlepszy wynik z brzeskiej grupy zajął 17-letni Kacper Grubiak – 33. miejsce. Szansę na medal Michałowi Jakimiukowi odebrała kontuzja na 7 km przed metą. Ostatecznie uplasował się na 57. miejscu. Warto zaznaczyć, że obaj kolarze zdobyli punkty do rywalizacji dzieci i młodzieży.

– W kategorii junior 44. był Michał Kujawa, a Konradowi Stefaniakowi, który startował w elicie zabrakło 3,5 minuty, aby zmieścić się w limicie. Zawody były na bardzo wysokim poziomie. Trasa mistrzowska jest trudna technicznie, zwłaszcza na zjazdach, gdzie rozwija się prędkość około 100 km/h – mówi trener Franciszek Moszumański.

Brzescy kolarze przygotowują się do startu w Pucharze Polski, który odbędzie się w najbliższy weekend (1-3 września) w Koźminku.