Wyszedł do policjantów z dwoma nożami. Agresywny 38-latek został zatrzymany

0
fot. KPP w Brzegu

W poniedziałek (10. czerwca), policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który na ulicy rozbijał butelki i zakłócał spokój sąsiadom. Patrol funkcjonariuszy zastał 38-latka w jego mieszkaniu. Najpierw odgrażał się trzymając w ręku siekierę, ale ostatecznie wyszedł do policjantów z dwoma nożami.


– Na miejsce zgłoszenia pojechali policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Tam pod wskazanym adresem usłyszeli dźwięk tłuczonego szkła, a przez jedno z otwartych okien zauważyli napastnika. Na widok funkcjonariuszy mężczyzna najpierw sięgnął po siekierę i wulgarnie wyzywał funkcjonariuszy. Później wyszedł do nich z dwoma nożami, i mimo wezwań do odrzucenia niebezpiecznych narzędzi nadal zbliżał się do policjantów i znieważał ich – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego i obezwładnili mężczyznę. 38-latek w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, w organizmie miał 2 promile alkoholu. Usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariuszy i zmuszania do odstąpienia od czynności służbowych. Do zarzutów się przyznał. Grozi mu teraz kara do 3 lat więzienia.