Brzeski sztab WOŚP przygotowuje się do 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

0
fot. archiwum

Od wielu lat wolontariusze z Brzegu stają na wysokości zadania i organizują w mieście WOŚP-owy Finał. Nie inaczej będzie w przyszłym roku. Brzeski sztab został zarejestrowany jako jeden z pierwszych na całej Opolszczyźnie. Oznacza to, że 12 stycznia 2020 roku znów zobaczymy na ulicach Brzegu wolontariuszy z puszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


– Organizacja finału WOŚP kosztuje nas sporo wysiłku i energii, ale zawsze możemy liczyć na cudownych wolontariuszy, sponsorów i wiele osób pomagających w przygotowaniach. Każdego roku mamy wielkie wsparcie np. Brzeskiego Centrum Kultury. Tym razem również liczymy na współpracę, jednak z doświadczenia wiemy, że organizacja koncertów i wydarzeń towarzyszących kwestowaniu na ulicach jest kosztowna. Dlatego już teraz zwracamy się do przedsiębiorców oraz instytucji, które chciałby wspólnie z nami zorganizować 28. Finał WOŚP w Brzegu. Przyda się każda pomoc, finansowa, rzeczowa, logistyczna – mówi szef brzeskiego sztabu Łukasz Mardas.

Organizację WOŚP w Brzegu można wesprzeć wpłacając dowolną kwotę na konto
banku SANTANDER nr 27 1090 2141 0000 0001 4355 5145. W tytule przelewu należy wpisać „Brzeski Sztab WOŚP2020”.

Przypomnijmy, że podczas tegorocznego finału WOŚP w Brzegu udało się zebrać ponad 60 tys. złotych, a w całym powiecie brzeskim wolontariusze zgromadzili blisko 145 tys. złotych.

Warto dodać, że dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy do szpitala w Brzegu trafia niemal każdego roku sprzęt medyczny. W latach 2000-2017 jego wartość wyniosła ponad 700 tys. złotych. W 2018 roku BCM otrzymał kardiomonitor, aparat EKG, pulsoksymetr, dwie pompy strzykawkowe, pompę objętościową oraz 12 łóżek młodzieżowych i 13 łóżeczek niemowlęcych, które kosztowały kolejne kilkaset tysięcy.