Gredar w Ekstraklasie! Brzeżanie awansowali z pierwszego miejsca

0
fot. archiwalne

Po tygodniu niepewności, zapadła decyzja co do przyszłości zespołu z Brzegu. Dla sympatyków halowej piłki nożnej dzisiejszy dzień może być świętem! Natomiast dla działaczy brzeskiego zespołu dniem wzmożonych przygotowań do startu w Ekstraklasie.


W przyszłym sezonie w Ekstraklasie pojawi się nie 14 zespołów, jak dotychczas a 18! Żaden z zespołów nie spadł, do tego dochodzą drużyny z miejsc pierwszego i drugiego bez rozgrywania baraży w grupie północnej i południowej.

Wśród nowych zespołów, jakie pojawią się w Ekstraklasie to pierwszoligowcy którzy zajęli pierwsze miejsca, czyli KS Futsal Team Brzeg i LSSS Lębork oraz drugie KS Berland Komprachcice i AZS UW Wilanów. Wychodzi na to, że w Ekstraklasie Futsalu od przyszłego sezonu opolszczyzna może mieć dwóch przedstawicieli.

– „Kolejność drużyn w tabelach końcowych obu grup 1 Ligi Futsalu została ustalona zgodnie z odpowiednimi postanowieniami art. 9 Regulaminu Rozgrywek o Mistrzostwo I Ligi Futsalu.

W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwie drużyny, o zajętym miejscu decydują: a) liczba zdobytych punktów w spotkaniach między tymi drużynami; b) przy równej liczbie punktów korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn; (…)” – czytamy w komunikacie ws. rozgrywek futsalu na stronie internetowej PZPN-u.

Wśród wszystkich osiemnastu zespołów warunkiem uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w Futsalu w sezonie 2020/2021 jest otrzymanie licencji na udział w tej klasie rozgrywek.

BRZESKI GREDAR W EKSTRAKLASIE !

‼️‼️‼️EKSTRAKLASA W BRZEGU ‼️‼️‼️Jako najlepszy zaspół 1 Polskiej Ligi Futsalu awansujemy do futsalowej elity i w przyszłym roku zagramy na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce – FUTSAL EKSTRAKLASA S.A.🥇🥇🥇🥇🥇🥇🥇🥇🥇🥇🥇🥇🥇🥇🥇

Gepostet von KS Gredar Futsal Team Brzeg am Montag, 11. Mai 2020