37-latek z Brzegu posiadał prawie 8 kg amfetaminy i 600 tabletek ecstasy

0
fot. KPP w Brzegu

Kryminalni z brzeskiej komendy zabezpieczyli blisko 8 kg amfetaminy i 600 tabletek MDMA. Narkotyki zostały ujawnione w mieszkaniu 37-letniego mężczyzny. Mieszkaniec Brzegu usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i decyzją sądu trafił do aresztu na 3 miesiące.


– Kryminalni z Brzegu, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, podejrzewali 37-letniego mieszkańca miasta o to, że może on posiadać znaczną ilość zakazanych substancji. Kilka dni temu postanowili sprawdzić swoje przypuszczenia i zapukali do mieszkania podejrzewanego brzeżanina. Wówczas okazało się, że nie mylili się. Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie mężczyzny i znaleźli podejrzane pakunki. W nich znajdował się biały proszek, tabletki i zielony susz. Wszystko było schowane w kuchennych szafkach – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Późniejsze badanie pokazało, że znalezione substancje to blisko 8 kg amfetaminy, 600 sztuk tabletek MDMA, kilka porcji marihuany i haszyszu. Teraz wszystko trafi do policyjnego laboratorium, gdzie zostanie poddane szczegółowym badaniom.

– Dodatkowo śledczy zabezpieczyli dwie wagi elektroniczne, kilka telefonów komórkowych i 14 000 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Do przestępstwa się przyznał. Grozi mu kara do 10 lat więzienia. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące – podsumowuje policjantka.