Zbierają na klimatyzację i aparaturę tlenową dla Oddziału Noworodków w Brzegu

0
fot. Oddział Noworodków Brzeskiego Centrum Medycznego

Grupa wolontariuszy oraz Fundacja Rozwój znów będą wspierać Brzeskie Centrum Medyczne. Tym razem akcja dotyczy zbiórki pieniędzy na klimatyzację i aparaturę tlenową. Instalacja trafi na Oddziału Noworodków BCM.


– Wyposażenie w klimatyzację dwóch sal zapewniłoby optymalne warunki do leczenia w nich dzieci z poporodowymi zaburzeniami adaptacyjnymi oraz noworodków, które wymagają podawania tlenu lub fototerapii. Nowoczesna instalacja tlenowa o jaką obecnie zabiegamy jest bardziej bezpieczna i bezawaryjna. Aparatura umieszczona w klimatyzowanych salach nie ulega przegrzaniu i działa sprawniej – mówi lek. med. Elżbieta Głowacka-Popowska, ordynator Oddziału Noworodków w BCM.

Warto dodać, że obecnie prowadzone są prace remontowe na sąsiednim oddziale położniczym. Na bardziej komfortowe warunki zasługują także mamy i ich nowo narodzone maluchy.

– Aby stworzyć im lepsze warunki do spędzenia tych ważnych dni w ich życiu, postanowiliśmy zorganizować zbiórkę charytatywną. Wspólnymi siłami zadbajmy o nasze, urodzone w Brzegu dzieci, poprawiając komfort ich pobytu na oddziale. Na to zadanie potrzebujemy ok. 25 tys złotych, a brzeżanie już niejednokrotnie udowodnili, że razem możemy więcej! – mówi wolontariuszka Anna Głogowska.

Przypomnijmy, że Oddział Noworodków Brzeskiego Centrum Medycznego jest oddziałem pierwszego stopnia referencji. Do oddziału przyjmowane są noworodki z ciąż i porodów fizjologicznych oraz z cięć cesarskich. Oddział oprócz opieki prowadzi także badania przesiewowe w kierunku: hypotyreozy, mukowiscydozy i fenylokotonurii, wad wrodzonych serca, słuchu, dysplazji stawów biodrowych.

Każdy kto chciałby pomóc w akcji charytatywnej może to zrobić na platformie zrzutka.pl >>>TUTAJ<<< lub poprzez dokonanie tradycyjnego przelewu bankowego:

Odbiorca: Zrzutka.pl sp. z o. o., al. Karkonoska 59, 53-015 Wrocław
Nr konta: BNP Paribas Bank Polska 04175013126889781138155316
Tytuł wpłaty: Zbiórka na zakup i montaż klimatyzacji oraz aparatury tlenowej w BCM