Kino Odra zaprasza na premierę filmu „Polot”

0

Jeszcze tylko do czwartku 22. października zapraszamy na drugą część przygód kolorowych trolli oraz na lekką komedię obyczajową „Jak zostać gwiazdą”. Trzykrotnie na ekranie Kina Odra będzie można zobaczyć dokumentalny film o nieprawdopodobnych historiach Tony’ego Halika – podróżnika, filmowca, dziennikarza. Polecamy! A od piątku 23 października w Kinie Odra nowości: premierowo „Polot” – historia o wkraczaniu w dorosłość, marzeniach i przyjaźni, a dla nieco młodszych – najnowsza ekranizacja „Pinokia”. Zapraszamy!


Trolle 2
Tylko do czwartku 22 października!
Po gigantycznym sukcesie pierwszej części przygód wesołych Trolli, czas na zupełnie nową przygodę!
Królowa Poppy i Mruk odkrywają, że poza ich wioską istnieją inne światy zamieszkane przez Trolle, z którymi – by tak rzec – jakoś im nie po drodze. Kiedy niespodziewane niebezpieczeństwo zagrozi całej populacji Trolli, Poppy i Mruk oraz ich przyjaciele wyruszą w wielką podróż przez nowe – niebezpieczne – lądy, by dokonać niemożliwego: pogodzić ze sobą wszystkie Trolle i połączyć się przeciw wrogowi. Zapraszamy do Kina Odra i przypominamy o promocyjnych biletach rodzinnych!
Kiedy gramy?
19/10 godz. 16:00; 20/10 godz. 16:00; 21/10 godz. 16:00; 22/10 godz. 16:00.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/trolle-2/

Jak zostać gwiazdą
Maciej Zakościelny, Julia Kamińska i Urszula Dudziak jako bezwzględni jurorzy muzycznego talent show! Film „Jak zostać gwiazdą” pokazuje kulisy programu, w którym sława równie mocno zależy od głosu i kunsztu muzycznego, co rozpętanych skandali i zakulisowych intryg. Po raz pierwszy w głównej roli wystąpi uzdolniona wokalistka młodego pokolenia – Katarzyna Sawczuk, w ścieżce dźwiękowej usłyszymy zaś największe przeboje ostatnich lat.
Tylko do czwartku 22 października w Kinie Odra!
Kiedy gramy?
19/10 godz. 18:00; 20/10 godz. 20:20; 21/10 godz. 18:00; 22/10 godz. 18:00.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/jak-zostac-gwiazda/

Banksterzy
„Banksterzy” to opowieść o systemie bankowym, o mechanizmach jego funkcjonowania, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, generujących zdarzenia mające wpływ bezpośrednio lub pośrednio na życie codzienne milionów ludzi. To także rzecz o instytucji zaufania publicznego, która perfidnie, świadomie i konsekwentnie nadużywała tego zaufania  w stosunku do swoich klientów, o totalnej bezsilności i inercji systemu nadzoru bankowego i struktur państwa, które winny dawać gwarancję stabilności i bezpieczeństwa także finansowego obywatelom, o bezwzględnych działaniach w imię partykularnych interesów zwalczających się ugrupowań politycznych. Ale „Banksterzy” są przede wszystkim opowieścią o ludziach, ich namiętnościach, dążeniach, marzeniach i o pieniądzu który jest tu siłą sprawczą, wartością samą w sobie i środkiem do osiągnięcia celu. Zapraszamy do Kina Odra!
Kiedy gramy?
19/10 godz. 20:25; 20/10 godz. 18:00; 21/10 godz. 20:30; 22/10 godz. 20:25; 23/10 godz. 20:10; 24/10 godz. 20:00; 25/10 godz. 20:00; 26/10 godz. 18:05.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/banksterzy/

Tony Halik
Prywatny pilot Evity Peron, dziennikarz NBC, laureat Pulitzera. Podróżnik, dziennikarz, filmowiec. Jego perypetie wydają się równie nieprawdopodobne, jak przygody Indiany Jonesa. W ostatniej dekadzie zimnej wojny jego niezwykle popularne programy telewizyjne były dla milionów Polaków przysłowiowym „jedynym oknem na świat”. Od lat 60-80-tych XX wieku w dziwny sposób pojawiał się wszędzie tam na świecie, gdzie działo się coś ważnego. Znał wszystkich, wszystkich filmował, wszyscy chcieli z nim rozmawiać: Fidel Castro, królowa Elżbieta, Evita Peron, Richard Nixon.
„Tony Halik” w reżyserii Marcina Borchardta to historia człowieka, który tak skutecznie stworzył własną legendę, że do dziś niezweryfikowana żyje ona w najbardziej wiarygodnych źródłach. Obraz powstał wyłącznie z materiałów archiwalnych, z których znaczna część pochodzi z prywatnego archiwum Tony’ego Halika i Elżbiety Dzikowskiej oraz z archiwów Telewizji Polskiej i Filmoteki Narodowej. Wiele z nich nie było nigdy dotąd publikowanych.
Tylko trzy razy na ekranie Kina Odra!
Kiedy gramy?
20/10 godz. 13:30; 24/10 godz. 13:00; 25/10 godz. 13:00.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/tony-halik/

Pinokio
Nowość na ekranie Kina Odra! Od piątku 23 października pełna przygód, mądrości i humoru najnowsza ekranizacja „Pinokia” Carlo Collodiego.
Pewnego dnia w ręce poczciwego stolarza o imieniu Gepetto wpada kawałek drewna. Mężczyzna od samego początku czuje, że w tym z pozoru martwym przedmiocie kryje się jakaś magiczna siła. Postanawia wystrugać z niej postać chłopca. Niespodziewanie stworzona przez niego figurka ożywa – potrafi mówić, śmiać się, skakać i biegać. Gepetto nadaje mu imię: Pinokio i zaczyna troszczyć się o niego jak o własnego syna. Drewniany chłopczyk jest tak zafascynowany otaczającym go światem, który widzi po raz pierwszy na oczy, że przestaje słuchać dobrych rad opiekuna. Wiedziony ciekawością, Pinokio wyrusza w podróż pełną przygód, niebezpieczeństw i życiowych lekcji. Na swojej drodze spotyka magiczną wróżkę, olbrzymiego ślimaka, zwierzęta mówiące ludzkim głosem, a nawet zwiedza ogromny brzuch wieloryba. Jego śladami wyrusza zaniepokojony Gepetto. Ta wyprawa na zawsze odmieni ich życie.
Kiedy gramy?
23/10 godz. 15:30; 24/10 godz. 15:10; 25/10 godz. 15:10; 26/10 godz. 15:30.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/pinokio/

Polot
Premierowo w Kinie Odra! Poruszająca historia o wkraczaniu w dorosłość, realizacji marzeń oraz przyjaźni wystawionej na próbę.
Karol, utalentowany i przedsiębiorczy 25-latek, dorabia w rodzinnej firmie i prowadzi własny obiecujący biznes. Gdy ojciec, instruktor lotnictwa, ginie w wypadku, na barki Karola spada obowiązek utrzymania domu i matki. Wraz z dwójką najlepszych przyjaciół stawia wszystko na jedną kartę – zamierza skonstruować innowacyjny sterowiec. Gdy na horyzoncie pojawią się duże pieniądze, młody wizjoner szybko przekona się, ile wyrzeczeń kosztuje własna firma. Karol będzie musiał ostrożnie dobierać zarówno przyjaciół, jak i biznesowych partnerów. Czy uda mu się osiągnąć sukces na własnych warunkach?
Kiedy gramy?
23/10 godz. 18:05; 24/10 godz. 17:55; 25/10 godz. 17:55; 26/10 godz. 20:15.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/polot/


UWAGA KONKURS!

Redakcja tygodnika Panorama Powiatu oraz portalu Brzeg24.pl przygotowała dla Czytelników konkurs, w którym do wygrania jest 7 biletów na dowolnie wybrany seans w Kinie Odra. Nie trzeba odpowiadać na żadne pytania i brać udziału w losowaniu. Tutaj liczy się szybkość działania, a więc wystarczy, że:
1.) udostępnicie na swoim Facebooku post z tym artykułem 
2.) zalajkujecie na naszym Facebooku post z tym artykułem
3.) w komentarzu wpiszecie hasło „Kino Odra”

Siedem pierwszych osób, które spełnią trzy powyższe warunki otrzyma zaproszenie dla jednej osoby do Kina Odra w Oławie.

WAŻNE: Bilety będzie można zrealizować na dowolnie wybrany film lub bajkę z repertuaru Kina Odra. Zwycięskie wpisy konkursowe zostaną „zalajkowane” przez profil Panoramy Powiatu. Bilety będzie można odebrać w kasie kina (najpóźniej do 30 listopada 2020 r.) – szczegóły pod nr tel. 690 80 30 70.