Nowa data 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

0
fot. archiwum / WOŚP w Brzegu

Nie 10. stycznia – jak początkowo planowali – tylko 31.01.2020 r. W ostatnią niedzielę stycznia, wolontariusze z całego świata zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Nową datę 29. Finału WOŚP ogłosił kilka dni temu Jerzy Owsiak. Zmiana terminu jest spowodowana wprowadzeniem narodowej kwarantanny.


– „Musimy, tak jak inne kraje, wziąć na siebie wszystkie te bardzo mocne restrykcje, które są związane z naszym życiem codziennym. Ja, Jurek Owsiak, je bardzo dobrze rozumiem. W innych krajach one już były wprowadzone wcześniej, w związku z tym, jeżeli chcemy się dobrze ustawić do tej skutecznej walki z koronawirusem – zróbmy to. Przetrzymajmy to. Ale 31 stycznia, ostatniego dnia stycznia 2021 roku będziemy znowu razem ze sobą. Już jesteśmy – nasze puszki już stoją w bardzo wielu miejscach. Nasi wolontariusze są gotowi, aby zagrać po raz 29-ty” – czytamy w komunikacie Jerzego Owsiaka.

Dodajmy, że brzeski sztab WOŚP zarejestrował 85 wolontariuszy i również przygotowuje się do 29. Finału. Jak zapowiada szef sztabu Łukasz Mardas – wszyscy będą gotowi, ale kwestowanie na ulicach będzie zależeć od sytuacji epidemicznej.

– Cała nasza ekipa będzie gotowa, mamy w planie zbiórkę pieniędzy, licytacje i oczywiście atrakcje towarzyszące, ale na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo. Jeśli sytuacja epidemiczna nie pozwoli na bezpieczne kwestowanie wolontariuszy, to niestety będziemy musieli odwołać je. Mam nadzieję, że jednak będzie inaczej i uda się sprawnie i bezpiecznie zorganizować w Brzegu 29. Finał WOŚP – mówi Łukasz Mardas.