Wiktoria Madejska wywalczyła 5. miejsce na XXXII Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim

0

W miniony weekend (8-10 lipca) obyła się 32. edycja Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego. W trzyetapowym wyścigu wzięły udział zawodniczki „Ziemi Brzeskiej”. Najlepiej spisała się Wiktoria Madejska, która na co dzień trenuje w Szkółce Kolarskiej w Lipkach.

Organizatorem wyścigu tradycyjnie był Wielkopolski Związek Kolarski. I etap w jeździe indywidualnej na czas rozegrano na trasie Wysocko Wielkie – Chynowa – Kotowiecko. Piątą pozycję wywalczyła Wiktoria Madejska. Zawodniczka trenująca pod okiem trenera Franciszka Moszumańskiego równie dobrze spisała się w drugim i trzecim etapie zawodów.

• „Wiktoria jechała bardzo równo. W jeździe indywidualnej wywalczyła 5. miejsce, w II etapie ze startu wspólnego także dojechała na 5. pozycji, a w III etapie była 6. To w klasyfikacji generalnej dziewcząt XXXII Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego dało jej 5. miejsce. To świetny wynik, a Wiktoria cały czas robi postępy” – mówi trener Franciszek Moszumański.

Dodajmy, że w wyścigu wystartowały także zawodniczki Szkółki Kolarskiej w Skarbimierzu. W I etapie Hania Wojdyła zajęła 12. miejsce, a Zosia Wojdyła 13. Drugiego dnia zawodów na 12. pozycji dojechała trzecia z sióstr – Zuzia Wojdyła, z kolei Hania była 13., a Zosia 14. W  analogicznej kolejności, ale o jedną pozycję wyżej uplasowały się młode zawodniczki podczas III etapu wyścigu.