Podium dla zawodniczek Ziemi Brzeskiej w przełajowym wyścigu V Cross Tribike Niepodległa

0

W niedzielę (16.10), w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się piąta edycja kolarskiego wyścigu przełajowego Cross Tribike Niepodległa. W zawodach wzięli udział kolarze z Polski i Czech. Nasz region reprezentowali młodzi kolarze klubu Ziemia Brzeska.

• Trasa przełaju była dość trudna, a każda kategoria wiekowa została obsadzona sporą ilością zawodników i zawodniczek. Wiktoria Madejska wywalczyła 1. miejsce, druga była Zuzanna Wojdyła, trzecia dojechała Hanna Wojdyła, a więc dziewczyny zajęły całe podium w kategorii żakini. W grupie wiekowej rocznika 2014 pojechała Helena Szetelnica i zajęła 2. miejsce” – mówi Franciszek Moszumański, trener klubu kolarskiego Ziemia Brzeska.

Dodajmy, że kategorii junior młodszy wystartował Piotr Szetelnicki. Po drobnym wypadku na trasie dojechał do mety na 8. pozycji.