Kolarze Ziemi Brzeskiej na podium w Chrzanowie i Rydułtowach

0
Wiktoria Madejska i Piotr Szetelnicki na podium zawodów w Chrzanowie i Rydułtowach

Miniony weekend znów upłynął pod znakiem wyścigów kolarskich. Tym razem młodzi zawodnicy i zawodniczki wystartowali na trasach dwóch imprez sportowych. Wiktoria Madejska zajęła 2. miejsce w Chrzanowie koło Grodziska Mazowieckiego, natomiast Helena Szetelnicka i Piotr Szetelnicki stanęli na 3. stopniu podium w Rydułtowach.

W sobotę (1. kwietnia) odbył się III etap Rydułtowskiego Festiwalu Rowerowego. W przełajowym wyścigu 3. miejsce zajęła najmłodsza zawodniczka Ziemi Brzeskiej Helena Szetelnicka. Również na 3. pozycji w kategorii Open dojechał do mety Piotr Szetelnicki.

Dzień później w Chrzanowie pod Grodziskiem Mazowieckim odbył się X Jubileuszowy Memoriał Eryka Stolarza i Krzysztofa Sadowskiego. W trudnych, bo chłodnych i deszczowych warunkach pogodowych pojechała Wiktoria Madejska. Reprezentantka Ziemi Brzeskiej wywalczyła 2. miejsce i na dystansie 24 kilometrów uległa jedynie o długość roweru zawodniczce z Częstochowy.