Brawo Natalia! Brzeżanka blisko podium Igrzysk Europejskich

0
Natalia Bajor (fot. Bogdan Pasek / PZTS)

Po zaciętym boju o brązowy medal, Natalia Bajor ostatecznie zajęła czwarte miejsce w Igrzyskach Europejskich w grze pojedynczej w tenisie stołowym. Brzeżanka początkowo przegrywała z Elizabetą Samarą 1:3, ale kolejne dwa sety należały do Natalii, która doprowadziła do remisu (3:3). Po niezwykle wyrównanym pojedynku o medalu zdecydował siódmy set, który padł łupem reprezentantki Rumuni (3:4).

• „Czuję niedosyt, bowiem byłam bardzo blisko… Jest i zadowolenie, bo zagrałam dobry turniej. Elizabeta Samara to utytułowana zawodniczka, która grała o medale ME w singlu, deblu, mikście. A ja pierwszy raz rywalizowałam o podium w mistrzowskim turnieju seniorskim. Dlatego dla mnie to był trudniejszy mecz” – mówiła po meczu Natalia Bajor.

Rzeczywiście, wychowanka UGKS Odra Brzeg, a obecnie zawodniczka Enei Siarkopolu Tarnobrzeg, zagrała na Igrzyskach Europejskich rewelacyjnie. We wcześniejszych fazach turnieju wygrywała z tenisistkami stołowymi z czołówki rankingu światowego.
  • „Mimo wtorkowych porażek w Krakowie, Natalia Bajor może być bardzo zadowolona ze swojej gry w Igrzyskach Europejskich. W trzech wcześniejszych spotkaniach Natalia Bajor odniosła trzy zwycięstwa. Szczególne wrażenie robią triumfy nad Sofią Polcanovą (Austria) i Yuan Jia Nan (Francja), czyli tenisistkami stołowymi sklasyfikowanymi w drugiej „10” rankingu światowego” – czytamy w komunikacie Polskiego Związku Tenisa Stołowego.