Złota i srebrna statuetka dla Wiktorii Madejskiej w Pucharze Polski

0

W sobotę i niedzielę (1-2 lipca), odbył się kolarski Puchar Polski „Szukamy Następców Olimpijczyka Tadeusza Mytnika”. W Jaworzynie Śląskiej rozegrano jazdę indywidualną na czas, natomiast w Nowicach odbył się wyścig ze startu wspólnego. W obu kategoriach wyścigowych pojechały młode zawodniczki klubu kolarskiego Ziemia Brzeska, a Wiktoria Madejska dwukrotnie stawała na podium Pucharu Polski.

Pierwszego dnia zawodów w jeździe indywidualnej Wiktoria Madejska wywalczyła 2. miejsce. Zuzanna Wojdyła zajęła 6. miejsce, a tuż za nią, na 7. pozycji linię mety przekroczyła Hanna Wojdyła. Trzecia z sióstr – Zofia, zajęła 9. miejsce.

W niedzielę Puchar Polski przeniósł się na trasę w Nowicach. Wyścig ze startu wspólnego wygrała Wiktoria Madejska, natomiast Zuzanna Wojdyła zajęła 6. miejsce. Na 7. pozycji przyjechała Hanna Wojdyła, Zofia Wojdyła zajęła 9. miejsce.