Świetna jazda zawodniczek Ziemi Brzeskiej w XXXIII Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim

0

Kolejne puchary i dyplomy powędrowały do Wiktorii Madejskiej, która wywalczyła dwa drugie miejsca oraz pierwszą lokatę podczas Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego. Wysokie pozycje zajęły także Hania i Zuzia Wojdyła. Trzydniowe zawody rozegrano na trasach w okolicy Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego.

Od piątku do niedzieli (7-9 lipca) trwał XXXIII Ogólnopolski Wyścig Kolarski. Pierwszego dnia zawodniczki i zawodnicy z całej Polski rywalizowali w Wysocku Wielkim. 2. miejsce w jeździe indywidualnej na czas wywalczyła Wiktoria Madejska, której do zwycięstwa zabrakło zaledwie 1,44 sek. Na trudnej technicznie trasie z wieloma zakrętami i podjazdami bardzo dobrze poradziły sobie Hania Wojdyła (11. miejsce) i Zuzia Wojdyła (15. miejsce).

Sobota należała już do Wiktorii. Zawodniczka Ziemi Brzeskiej wygrała wyścig ze startu wspólnego, natomiast Zuzanna Wojdyła zajęła 9. miejsce, a Hanna Wojdyła była na mecie 13.

W niedzielę zawody kolarskie przeniosły się na 15-kilometrową trasę do Droszewa. Wiktoria Madejska ponownie zajęła 2. miejsce. Zuzanna Wojdyła była 8., a Hanna Wojdyła dojechała na 10. miejscu.

• „Cieszę się z wyników dziewczyn, bo pomimo braków sprzętowych w naszym klubie osiągają bardzo dobre wyniki. Wiktoria Madejska wykręciła trzy miejsca na podium, a Hania i Zuzia Wojdyła poprawiały swoje pozycje z wyścigu na wyścig. Dodatkowo Zuzia ścigała się ze starszymi zawodniczkami, a więc jej miejsca w pierwszej dziesiątce zasługują na uznanie” – mówi trener Franciszek Moszumański.

Dodajmy, że podczas minionego weekendu nie pauzowała najmłodsza zawodniczka Ziemi Brzeskiej. Helena Szetelnicka wystartowała w wyścigu MTB w gminie Czarny Bór. W kategorii open 9-12 lat zajęła 8. miejsce.