Piknik wojskowy w Skarbimierzu-Osiedle

0
fot. Klub
Reklama
Reklama
Reklama

W niedzielę 13 sierpnia b.r. w Skarbimierzu-Osiedle odbył się piknik wojskowy pod hasłem „Silna Biało-Czerwona”. Był nawiązaniem do święta Wojska Polskiego, a jego organizatorem było Wojskowe Centrum Rekrutacji.


Na parkingu nieopodal Urzędu Gminy Skarbimierz rozstawione zostały namioty wojskowe i stoiska, gdzie można było się dowiedzieć o szczegółach służby wojskowej i jak zaciągnąć się do armii. Chętni mogli zapoznać się z bronią, przeszkolić w zakresie pierwszej pomocy, czy spróbować jak działa wykrywacz min. Trochę dalej ustawione zostały pojazdy wojskowe, m.in. czołg Leopard 2, wyrzutnia rakiet Langusta, czy transporter Rosomak. Były też quady i motocykle, a także saperski robot do przenoszenia niebezpiecznych ładunków.

Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych. Było malowanie buziek czy strzelanie z pistoletu na elektronicznym symulatorze, a każde dziecko mogło usiąść na quada lub zobaczyć od środka wojskowe pojazdy.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

W części artystycznej pikniku pojawili się wykonawcy z Klubu Wojskowego w Brzegu. Na scenie wystąpili soliści Gracjan Wojciechowski i Milena Wiącek, a także szer. Wiktoria Marciniak. W ich wykonaniu można było usłyszeć kilka popularnych wojskowych piosenek. Z wojskowym repertuarem wystąpiła też Edyta Jończyk z WCR Opole, a niewątpliwą atrakcją był występ orkiestry wojskowej z Bytomia.

Każdy z uczestników pikniku mógł posilić się pyszną wojskową grochówką.

R.O.

Reklama
Reklama